Amaç ve İlkelerimiz

90’lı yılların sonlarına kadar ülkemizde kredi kartı kullanımı sadece piyasada iş yapan esnafa veya işadamlarına özgü bir ayrıcalık gibiydi. Çalışan kesimlerin ise kredi kartının ne gibi işlevleri, avantaj ve dezavantajları olduğundan dahi haberi yoktu.

Kredi Kartları

Ancak 2000’li yılların başlamasıyla birlikte Türkiye’nin globalizme sıkı sıkı bağlanmasıyla birlikte bankacılık sektörü hızla gelişirken buna paralel olarak başta kredi kartları olmak üzere çeşitli bankacılık enstrümanlarının kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Bankaların bu konuda düzenlediği etkili reklam kampanyasıyla rekor düzeylere ulaştı.

Artık hepimiz ekmek alışverişini bile kredi kartıyla yapar hale geldik. Paraya sıkıştığımızda eş dosttan binbir ricayla almak yerine bankalara gidip oradan kredi çekmeye başladık. Para için aybaşlarını beklemek yerine sadece bir SMS ile bankalara başvuruda bulunup harcamalarımızı tüketici kredileriyle yapmaya, borçlarımızı oradan ödemeye hız verdik.

Ancak kredi kartlarının ve çeşitli isimler altındaki banka kredilerinin yaygınlaşmasıyla eskilerin “ayağını yorganına göre uzat” özdeyişini rafa kalkarken özellikle bireysel kredilerde geri ödeme sorunları arttı. Ödenemeyen kredi borçları yüzünden icra takipleri gündeme geldi. Aile bütünlüğünü tehdit eden ciddi sorunlar yaşanmaya başladı.

Bu sitenin amacı, aslında son derece yararlı bir sistem olan kredi kartı ve tüketici kredileri sistemini tanıtmak, bankaların kampanyalarını detaylarıyla anlatmak, site ziyaretçilerinin bilgilenmesini sağlamaktır. Bunu yaparken aynı zamanda kredi kartı sisteminin yanlış ve bilinçsiz kullanımına dikkat çekiyoruz, sorunlardan kurtulmak için çözümler öneriyoruz. Amacımız bankacılık sistemine kendi çapımızda destek olurken aynı zamanda tüketicilerin daha bilinçli hareket ederek tehlikelerden korunmasına yardımcı olmaktır.

Kısacası bu sitede başta ihtiyaç, otomobil ve konut kredileri olmak üzere her türlü kredi fırsatlarıyla ilgili bilmek istediğiniz herşey var. Kredi kartları ve en son kampanyalar anlatılırken altın, dolar, euro Yatırım olanakları ve güncel konut projeleri hakkında geniş kapsamlı bilgilendirici yazılara yer veriliyor.

One Response to Amaç ve İlkelerimiz

  1. ibrahim ayhan dedi ki:

    iyi günler
    ben avusturya viyanada yasiyorum ihtiyac kredisi almak istiyorum üzerimde toplu arsa ve ev var nasil kredi alabilirim. su numaraya bilgi verirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın