Kredi Kartı Borcu Yapılandırmada 72 Ay Taksit

Kredi kartı borçlarının daha kolay ödenebilmesi ve sıkıntı yaratmaması amacıyla yeni bir düzenlemeye gidildi. 2016 yılı Eylül ayı itibarıyla yapılan düzenlemeyle kredi kartı borçlarında bir defalığına 72 ay taksitli olarak yapılandırma mümkün olacak. Yakın günlerde başlayacak uygulama ile şu ana kadar birikmiş kredi kartı borcu ekstresindeki son borç tutarı üzerinden yapılandırma işlemi gerçekleşecek.

Binali Yıldırım tarafından kredi kartı ve ihtiyaç kredileriyle ilgili yapılan açıklamayla duyurulan yeniden yapılandırma şöyle işleyecek: Kredi kartı kullanıcısı kartını kullandığı bankaya giderek 72 ay vadeli yapılandırma talep edecek. Talebi yaptığı gün ekstrede yazılı olan toplam borç tutarı taksitlendirilecek. Taksitlendirme işlemi bir kereliğine 72 ay olarak yapılabilecek. Kart sahibi dilerse daha az taksit sayısıyla yapılandırma yapabilecek.

Kredi kartı borçları için yapılandırma bankalar tarafından her zaman yapılıyor. Ancak ilk defa bu kadar uzun bir taksitlendirme imkanı geldi. Bu taksitlendirmeyi kaçıranlar ya da yaptırmak istemeyenler diledikleri her zaman bankanın uyguladığı yapılandırma koşullarıyla kart borçlarını taksitlendirebiliyor. Ancak 72 ay vadenin de kaçırılmaz bir fırsat olduğunu akılda tutmak gerek. 72 ay taksitlendirme işlemi sadece kart borçları için değil, ihtiyaç (tüketici) kredisi borçları için de yapılabilecek.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başlıyor – 2016 Eylül

İhtiyaç kredisi kullanmayı düşünenlere yeni bir müjde geldi: Son düzenlemeyle ihtiyaç kredisi vadesi 48 aya çıkartıldı. Artık kredi kullanıcıları 36...

Kapat