İhtiyaç Kredisi ve Kart Borcu 72 Ay Vadeli Yapılandırma Başlıyor

İhtiyaç kredisi ve kredi kartlarında yeniden yapılandırma dönemi başladı. Birikmiş kredi ve kart borçları için 72 ay vadeli olarak yapılandırma imkanı geldi. Uygulamanın kısa süre içinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Bankalara kart ve kredi borcu olanlar uzun taksit imkanlarıyla borçlarını daha rahat ödeme imkanına kavuştu.

Mevcut tüketici kredisi ve kredi kartı borçlarına 72 ay taksitli yapılandırma imkanı geldi. Uygulamadan yararlananlar bir defaya mahsus olmak üzere kredi ve kart borçlarını yapılandırmaya sokabilecek. Böylece 72 ay taksitli olarak geri ödeme imkanı doğacak.

Uygulama isteğe bağlı olduğu banka tarafından otomatik olarak yapılmıyor. Yapılandırma istiyorsanız kredi kullandığınız ve kartına sahip olduğunuz bankaya müracaat etmelisiniz. Şu andaki toplam kredi ve kart borcu tespit edilerek bu borç yeniden yapılandırılıyor. Ortaya çıkan rakam 72 eşit taksite bölünecek. Ancak vade uzun olduğu için gelecek ödeme dönemleri için de faiz uygulanacak. BU faizin mantıklı ve kabul edilebilir seviyelerde olması bekleniyor. 72 ay taksitli borç yapılandırması vatandaşın ödeme imkanını genişletecek ve bütçesini rahatlatacak gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Çalışanlara 100 TL Zorunlu BES Bireysel Emeklilik Kesintisi

45 yaş ve altında olan tüm çalışanlar zorunlu olarak Bireysel Emeklilik sistemine dahil ediliyor. Uygulama için tasarı hazır, önümüzdeki birkaç...

Kapat