48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başlıyor – 2016 Eylül

İhtiyaç kredisi kullanmayı düşünenlere yeni bir müjde geldi: Son düzenlemeyle ihtiyaç kredisi vadesi 48 aya çıkartıldı. Artık kredi kullanıcıları 36 ay yerine 48 ay vadeli olarak tüketici kredisi kullanabilecek. Uygulamanın 2016 Eylül ya da Ekim ayında devreye girmesi bekleniyor.

Kredi ve kart kullanımındaki artış ve borçların kritik seviyeye gelmesi ihtiyaç kredilerindeki vadenin 36 aya düşürülmesini zorunlu hale getirmişti. Ancak ekonomide yaşanmaya başlanan durgunluk bu konuda yeni bir düzenleme yapılmasını gerektirdi. Hükümet tarafından yapılan son açıklamayla bireysel ihtiyaç kredilerinde vade 48 ay olarak belirlendi.

48 ay vadeli kredilerle ekonominin canlanması hedefleniyor. Kredi vadesinin biraz daha uzaması kredi kullanıcılarının bütçesini rahatlatacak. Geri ödemeler daha uzun döneme yayılacağı için ödemeler kolaylaşacak. Ödenemez hale gelen kredi ve kredi kartı borçları için de yeni bir uygulama başladı. Mevcut kredi ve kart borçları bir kereliğine 72 ay vadeli olarak yapılandırılacak. Böylece birikmiş borçların vatandaş için sorun olmaktan çıkarılması amaçlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İhtiyaç Kredisi ve Kart Borcu 72 Ay Vadeli Yapılandırma Başlıyor

İhtiyaç kredisi ve kredi kartlarında yeniden yapılandırma dönemi başladı. Birikmiş kredi ve kart borçları için 72 ay vadeli olarak yapılandırma...

Kapat