Hesapta Para Yokken Bile Garanti’de Nakit Çekilebiliyor

Garanti Bankası müşterilerinin hesabında para yokken bile nakit çekme kolaylığını getiriyor. Garanti’de Avans Hesap sahibi olanlar, o an hesaplarında sıfır bakiye bile olsa nakit çekebiliyor, ödemelerini zamanında gerçekleştirerek faiz yükünden kurtuluyor. Tüm bunlar, vadesiz hesaba bağlı olarak çalışan kredili mevduat hesabı şeklinde tanımlayabiliriz. Ve bu hesaba kısaca Avans Hesap adı veriliyor. Kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan Avans Hesap’tan nakit çekince sadece kullanılan tutar ve gün için faiz ödendiğini belirtelim.

Garanti Bankası’nda Avans Hesap açtırmak için bankanın ülke çapındaki tüm şubelerine başvuru yapılabiliyor. Başvuru sonucu da en geç 5 iş günü içerisinde e-posta adresine gönderiliyor. İsteyenler 444 0 333 numaralı Alo Garanti’yi arayarak başvuru sonucunu çağrı merkezinden de öğrenebiliyorlar. Avans Hesap başvurusu onaylanınca Avans Hesap için bir limit tahsis ediliyor. Bu limiti kullanabilmek için en yakın Garanti Bankası şubesine nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle gitmek yeterli oluyor. Bunlar dışında herhangi bir belge istenmiyor.

Diyelim ki hesabınızda para kalmadı. Acil nakit ihtiyacı çıktı veya zamanında ödemediğiniz takdirde faize girecek bir harcama gündeme geldi. Böyle durumlarda bile hesap limiti dahilinde olması kaydıyla istenilen tutarda ve ihtiyaç olduğu kadar kredi kullanılabiliyor. Üstelik Garanti’nin banka kartı olan ParaCard kullanılarak 7 gün 24 saat krediyi nakit çekmek mümkün oluyor.

Garanti Avans Hesap sahipleri, başta EFT, havale ve fatura ödemesi olmak üzere her türlü bankacılık işlemini yapabiliyorlar. Hesapta para olmasa bile, limit dahilinde Avans Hesabın bağlı olduğu Vadesiz Hesaptan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon gibi otomatik fatura ödemeleri ve taksit, kira gibi düzenli ödemeleriniz zamanında yapılıyor.

Banka hesabı eksi bakiyedeyken Avans Hesabının bağlı olduğu Vadesiz Hesaba herhangi bir para girişi olduğunda hesap otomatik olarak krediyi kapatıyor. Kullanılan krediye sadece kullanılan gün kadar faiz işliyor. Ay içinde kullanılmış olan kredinin faizi bir sonraki ay hesabınızdan otomatik olarak çekiliyor. Avans Hesap limit artırımı için Garanti Bankası şubelerine her an başvuru yapılabiliyor ve banka tarafından hemen limit artırımı yapılıyor.

Konunun maddi boyutuna gelince… Avans Hesap ekstresi için 1,40 TL ekstre ücreti alınıyor. Avans Hesap faiz oranı % 2,02 olarak uygulanıyor. Avans hesabından 100 TL için günlük sadece 8 kuruş faiz ödeniyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
HSBC Advance Faiz İadeli İhtiyaç Kredisi

HSBC'nin isteyen her müşterisi için hayata geçirdiği HSBC Advance sisteminde Krediye ihtiyaç duyanlar için Faiz İadeli İhtiyaç Kredisi avantajı sunuluyor....

Kapat