Yapı Kredi Masrafsız Eğitim Kredisi Veriyor

Yapı Kredi Bankası, “Eğitim Kredisi ile eğitimin yaşı yoktur” sloganıyla masrafsız eğitim kredisi vermeye başladı. Artık yurt içi ve yurt dışındaki tüm eğitim harcamaları için Yapı Kredi’den 50.000 TL’ye kadar eğitim kredisi kullanılabiliyor. Masrafsız kredi yerine düşük faizli eğitim kredisi isteyenler de düşük faizli ve dosya masraflı seçeneğini tercih edebiliyorlar.

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi, 9.000 TL veya 15.000 TL olmak üzere iki farklı tutarda kullanılabiliyor. 9.000 TL eğitim kredisini 24 ay vadede kullanmak isteyenler için aylık % 1.23 faiz oranı uygulanıyor. Kredinin geri ödemesi aylık 448 TL taksitler halinde yapılabiliyor. Kredinin yıllık maliyeti ise % 18.13 gibi düşük bir rakama denk geliyor. 36 ay vadeyle 15.000 TL eğitim kredisi kullanmayı düşünenler de aylık % 1.18 düşük faiz imkanından yararlanarak aylık 535 TL taksitlerle geri ödeme yapabiliyorlar.

Yapı Kredi’nin Koç Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere ayrı bir sürprizi var. Koç Üniversitesi öğrencilerinin Eğitim Kredisi başvuruları doğrudan doğruya Koç Üniversitesi şubesinde yapılarak önemli kolaylık sağlanıyor.

Gerekli Belgeler

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Gelir Belgesi
Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmiyor.)

Yurt içi Eğitim İçin

Öğrenci kayıt belgesi fotokopisi
Banka hesabının yer aldığı eğitim ücretini gösteren proforma fatura veya okuldan alınan bir belge

Yurt dışı Eğitim İçin

Öğrenci kayıt belgesi fotokopisi
Banka hesabının yer aldığı eğitim ücretini gösteren proforma fatura veya okuldan alınan bir belge
Öğrenci Vizesi (Eğer alınmışsa)

Yapı Kredi’nin Eğitim Kredisi fırsatından faydalanmak için en yakın Yapı Kredi şubesi ziyaret edilebiliyor veya internet ortamındaki Yapı Kredi sitesinden Kredi Şimdi ile anında başvuru yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
HSBC Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası

HSBC'nin tüm müşterileri için düzenlediği Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi kampanyası yaz aylarında da devam ediyor. HSBC'nin kredi kullanırken dosya masrafı...

Kapat