Yapı Kredi TLcard Alışverişte Nasıl Kullanılıyor?

Yapı Kredi TLcard Alışverişte Nasıl Kullanılıyor?

Yapı Kredi Bankası’nın yeni banka kartı TLcard, tüm dünyada milyonlarca mağaza, cafe, restoran, sinema, benzin istasyonu gibi iş yerinde para yerine geçiyor. Yapı Kredi TLcard ile yurt içi ve yurt dışında VISA ya da Maestro amblemini olan tüm işyerlerinde alışveriş yapılabiliyor. Üstelik Yapı Kredi’de eesnek hesap sahibi olanlar, hesaplarında yeterli para olmasa bile TLcard ile alışverişe devam edebiliyorlar. TLcard ile yapılan alışverişin tutarı, TLcard’a bağlı vadesiz hesabın bakiyesinden düşüyor.

Puan Kazanılıyor

TLcard ile World üyesi iş yerlerinden yapılan alışverişlerden ve Yapı Kredi ATM’lerinden yapılan bankacılık işlemlerinden puan kazanılabiliyor. Kazanılan puanlar, TLcard veya Yapı Kredi kredi kartıylü 200 bena yakın World üyesi işyerinde para yerine kullanılabiliyor. Kazanılan her 2 puan, üye işyerlerinde 1 Kuruş değerinde kabul ediliyor. Örneğin 10 TL değerindeki bir ürün, 2.000 puan kullanarak satın alınabiliyor.

POS Para ile Alışveriş Sırasında Para Çekiliyor

POS Para sayesinde; CarrefourSA, CarrefourSA Expres, Kiler, Real ve anlaşmalı D&R ve DiaSA mağazalarında TLcard ile alışveriş yapılırken ATM’ye gitmeye gerek kalmadan para çekilebiliyor. POS Para sayesinde; anlaşmalı mağazalarda TLcard ile en az 10 TL’lik alışveriş yapıldığında, TLcard’ın bağlı olduğu vadesiz hesaptan 10 TL ve katları olmak üzere 100 TL’ye kadar olan nakit ihtiyacı kasadan karşılanabiliyor.

Yapı Kredi Bankası’nda Esnek Hesabı olanlar, hesaptaki bakiye yeterli olmadığı takdirde, limitleri dahilindeki alışveriş ve POS Para işlemlerinde TLcard kullanmaya devam edebiliyorlar.

İnternetten Alışveriş Yaparken

Yapı Kredi TLcarr internette 3 boyutlu güvenlik (3D secure) sistemine üye iş yerlerinden alışveriş yaparken kullanılabiliyor. Üstelik alışveriş yapılan internet sitesinin World üyesi işyeri olması durumunda, alışverişlerden puan da kazanılıyor.

TLcard ile internette alışveriş yapabilmek için, 3 boyutlu (3D secure) güvenlik sistemine üye olmak gerekiyor. Eğer Yapı Kredi’ye ait bir kredi kartıyla 3 boyutlu (3D secure) güvenlik sistemine daha önceden üye olanların TLcard ile alışveriş yapmak için tekrar üye olmasına gerek kalmıyor.

BKM Express ile Alışveriş

Bankalararası Kart Merkezi’nin Türkiye’de sunduğu “Express Ödeme” sistemi olan BKM Express sayesinde TLcard bilgilerini internette paylaşmadan alışveriş yapılabiliyor ve puan kazanılabiliyor. Zaman zaman TLcard sahiplerine özel BKM Express kampanyaları düzenleniyor.

Sisteme dahil olmak için TLcard bilgilerini sadece bir kez BKM Express sitesine tanımlayarak üye olmak yeterli… Sisteme üye olduktan sonra yapılan tüm online alışverişlerde, kart bilgilerini vermeye gerek kalmadan, Express Ödeme hesabı kullanılarak hızlı, kolay ve güvenli alışveriş yapılabiliyor. Ayrıca tüm online alışverişlerde puan kazanmaya devam ediliyor.

TLcard Alışveriş Özellikleri

Yapı Kredi TLcard, varsayılan olarak internet alışverişlerine açık olarak tanımlanıyor. TLcard’ı internetten alışveriş işlemlerine kapattırmak isteyenler, Yapı Kredi şubeleri, Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ve Yapı Kredi Telefon Bankacılığı aracılığıyla kapatma talimatı verebiliyorlar.

TLcard’ın hesap bakiyesi sadece bir SMS ile anında öğrenilebiliyor. Böylece TLcard ile alışveriş yaparken, “Acaba bakiyem yeterli olacak mı? Hesabımda ne kadar para var? Harcayabileceğim tutar nedir?” gibi sorular üzerinde kafa yormaya gerek kalmıyor.

TLcard ile alışveriş esnasında kartın bağlı olduğu ana hesabın bakiyesini SMS göndererek anında öğrenmek mümkün… Bunun için tek yapılması gereken, Yapı Kredi İnternet Bankacılığı kullanarak veya Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak Akıllı Asistan talimatı vermekten ibaret…

Yapı Kredi TLcard ile; Yapı Kredi ATM’lerinden para çekilebiliyor ve para yatırılabiliyor. Hesaplar arasında ya da bir başkasının hesabına havale yapılabiliyor. Elektrik, su, doğalgaz, kablolu TV, telefon, Turkcell, Avea ve Vodafone hatlı cep telefonu faturaları ödenebiliyor, bakiye bilgileri incelenebiliyor.

Yapı Kredi TLcard ile yurt içindeki diğer bankalara ait tüm ATM’lerden yapılan para çekme işlemi için 5 TL komisyon ücreti, bakiye sorgulama işlemi için 1 TL işlem ücreti alındığını belirtelim. Yurt dışında ATM’lerden para çekilmesi durumunda her işlem için 3 USD işlem ücreti alınıyor. TLcard ile Avrupa’da 18 ülkede Unicredit’in 15 bini aşkın ATM’sinden ücret ödemeden para çekilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır?

Konutunu yenilemek ve daha dayanıklı hale getirmek isteyen hak sahiplerinin karşısına çıkan en büyük zorluklardan birisi, bu krediyi hangi bankanın...

Kapat