TEB Marifetli Hesap’tan Yüzde 10.50 Tanışma Faizi

Selahattin Çakaler gibi uyanık bir karaktere bile, ‘Ne marifetli hesapmış bu’ dedirten TEB Marifetli Hesap’ta Tanışma Faizi oranı şimdi daha da yükseldi ve yüzde 10.50’ye ulaştı. Kenarda köşede birikmişi olanlar TEB şubelerine gidip Marifetli Hesap açtırınca son dönemlerin en yüksek faizi olan yüzde 10.50 Tanışma Faizi’nin keyfini sürüyorlar.

Bu faiz oranı 30 günlük süre için geçerli ve ilk defa Marifetli Hesap açtıranlar için uygulanıyor. Tanışma Faizi süresinin bitiminin ardından yine piyasaya göre yüksek oranlarda seyreden tabela faiz oranıyla faiz kazancı devam ediyor. Bugünlerde TEB Marifetli Hesap tabela faiz oranı % 8. Bir aylık tanışma süresince % 2.5 oranında ekstra faiz kazanmak mümkün. Faiz oranları yıllık ve brüt tutarları gösteriyor.

Marifetli Hesap’ın tek marifeti elbette sadece yüksek faiz oranları değil. Bu hesabın en önemli özelliği, para çekseniz de faizi işlemeye devam eden bir hesap türü olması… İstenildiği zaman para yatırılıp çekilebilen Marifetli Hesap’ta faiz getirisi günlük olarak işlediği için vade bozulma ve faiz geliri kaybı gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Hesaptan para çekilse bile kalan bakiye tutarı üzerinden günlük faiz işlemeye devam ediyor. Bir başka deyişle faizin havası kaçmıyor. Önceki günlerin faizleri ise eksiksiz olarak hesapta kalmaya devam ediyor. Marifetli Hesap’ta faiz getirisi elde etmek için bakiyenin 2.000 TL ya da üzerinde olması gerekiyor.

TEB Marifetli Hesap sadece Türk Lirası’na değil Amerikan Doları, İngiliz Sterlini ve Euro’ya da yüksek faiz kazancı sağlıyor. Tabela faizinin % 2.5 olduğu döviz hesapları için ilk 30 gün boyunca % 3.25 Tanışma Faizi geçerli. Faiz getirisi elde etmek için bakiyenin 1.000 USD, EUR ya da GBP üzerinde olması gerekiyor. Tanışma faizi ve % 8 ve % 2.5 oranındaki TL ve döviz faiz oranları 100.000 TL, 50.000 USD ve 40.000 EUR ve 30.000 GBP’ye kadar tutarlar için geçerli. TEB Marifetli Hesap açtıranlar her durumda banka faiz getirilerinin üzerinde gelir elde ediyorlar.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Yatırımı Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

Bugünlerde dünyanın en popüler sanal (digital) para birimi olan Bitcoin üzerine yapılan yatırımlar yoğun olarak tartışılıyor. Uzmanlar Bitcoin'in hangi ölçüde...

Kapat