Finansbank’tan KOBİ’lere Altın Biriktiren Hesap

Finansbank’ın ülkemizdeki tüm KOBİ’lere yönelik olarak başlattığı Altın Biriktiren Hesap ile ticari kredi kartınızdan veya tüzel vadesiz hesabınızdan sadece bir kere talimat vererek belirtmiş olduğunuz tutar kadar aylık olarak altın birikimi yapmanız mümkün… Üstelik siz altınlarınızı biriktirirken altının değerlenmesi halinde bundan kazanç da sağlayabiliyorsunuz.

Her ay sizin talimat verdiğiniz ödeme miktarı kadar Finansbank ticari kredi kartınızdan ya da mevduat hesabınızdan çekilerek Altın Biriktiren Hesabınıza aktarılıyor. Herşey talimatınız doğrultusunda otomatik gerçekleştiği için bankaya bile gitmenize gerek kalmıyor.

Minimum talimat miktarınız 0,5 gram (yarım gram), maksimum talimat miktarı ise 100 gram olabiliyor. Bir başka deyişle 0,5 gram (yarım gram) ve katları kadar talimat verebiliyorsunuz.

Hesap açılışı için bir alt veya üst limit bulunmuyor. Dilediğiniz miktarda altınla KOBİ Altın Biriktiren Hesap açabiliyorsunuz. Aynı şekilde Altın Biriktiren hesaba dilediğiniz zaman ara ödeme yapabiliyorsunuz. Ara ödemeleriniz de Finansbank ticari kredi kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan gerçekleştiriliyor. Ara ödemeler minimum 1 gram, maksimum 10.000 gram tutarında yapılabiliyor.

Altın Biriktiren Hesap için talimat süresi minimum 5 yıl, maksimum 10 yıl… Belirlediğiniz talimat süresi dolduktan sonra, biriktirmiş olduğunuz tutar size toplu olarak geri ödeniyor. Hesaptan verilen talimatlar için vadesiz TL veya vadesiz altın hesabınız kullanılabiliyor. Finansbank’ın KOBİ’lere yönelik Altın Biriktiren Hesabının güzel yanlarından birisi de hesap işletim ücreti alınmaması…

Altın Biriktiren Hesap’tan para çekilebilmesi için ticari karttan veya hesaptan verilen otomatik ödeme talimatının iptal edilmesi gerekiyor. Talimat iptalinin ardından Altın Biriktiren Hesap kapatılıyor ve hesaptaki altın miktarı ilişkili vadesiz altın hesabına gram cinsinden aktarılıyor. Vadesiz altın hesabınızdaki altın miktarını Finansbank internet şubesinden “Döviz Satış” işlemi ile güncel kur üzerinden TL’ye çevirerek vadesiz TL hesabınıza da aktarabilirsiniz.

Altın Biriktiren Hesap’a ticari kredi kartından / hesaptan 3 ay üst üste ödeme yapılmadığında talimat otomatik olarak iptal ediliyor ve altın biriktiren hesap üzerindeki bakiye ilişkili vadesiz altın hesabına aktarılarak, altın biriktiren hesap kapatılıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Akbank Neo Kasım Ayı Avantajları

Akbank'ın popüler banka kartı Neo'nun televizyon reklamları Kasım ayında Kıvanç Tatlıtuğ - İlker Ayrık ikilisiyle hız kazandı. Akbank Neo'nun yeni...

Kapat