Ziraat Bankası Faizsiz Taksitli Nakit Avans Kampanyası

Ziraat Bankası’nın Taksitli Nakit Avans kampanyasıyla tüm nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartını kullanarak yapacağınız nakit çekimlerinde 12 aya varan vade seçenekleri sunulurken ilk 5 ay için faiz de alınmıyor. 5 aydan sonrası için Ziraat’e özel cazip faiz oranları uygulanıyor.

Ziraat Bankası ATM’lerinden taksitli nakit avans çekerken, bu işlem kart sahibinin işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limitiyle sınırlı bulunuyor. Bir başka deyişle o andaki kullanılabilir nakit çekim limitiniz ne kadarsa o tutarda nakit çekilebiliyor. Bankanın günlük minimum ilem tutarı 100 TL’den başlayıp maksimum işlem tutarı ise nakit ihtiyacınıza paralel olarak 10.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Taksitli nakit çekim işlemi kredi kartına tanımlı nakit çekim limitinden düşülüyor. ATM’den taksitli nakit avans çekim işlemlerinde işlem tutarı ATM günlük para çekme limiti ile sınırlı bulunuyor.

Ziraat Bankası’ndan yapacağınız taksitli nakit avans işlemlerinde ilk 5 ay süresince herhangi bir faiz uygulanmıyor. Nakit olarak 1.000 TL çektiğinizi düşünecek olursak, bunu 2 taksite bağlarsanız her ay için 500 TL, 3 taksite bağlarsanız 333.33 TL, 4 taksite bağlarsanız 125 TL, 5 taksite bağlarsanız 100 TL geri ödüyorsunuz. Yaptığınız işlem için herhangi bir faiz yansıtılmıyor.

Nakit avans ihtiyacınızı 5 ve daha fazla taksitle karşılamak isteyenler ise, 6 ile 8 taksit için aylık % 0.68 faiz öderken, 9 ile 12 ay arasında taksit düşünenler ise aylık % 0.98 faiz ödüyorlar. Taksitli nakit avans çekilen tutar üzerinden % 3 ile % 5 arası nakit çekme ücreti uygulanıyor.

Şirket kredi kartlarıyla Ziraat Genç Kredi Kart üzerinden taksitli nakit avans çekimi yapılamıyor. Taksitli nakit avans işlemlerinde MaxiPuan kazanılamıyor.

Erken kapama işlemi henüz dönem hareketlerine yansımamış taksit bakiyelerine yapılabiliyor. Dönem hareketlerine yansımış taksitlere ait faiz ve ferilerin müşteri ekstresi kesilmemiş olsa dahi iptali yapılamıyor.

Kullanılmış olan taksitli nakit avansın GİM ve Telefon Bankacılığı kanallarıyla erken kapaması yapılması mümkün…

Taksitli nakit avans işlemi yaparken bu işlemin iptal ve iadesinin yapılamadığını unutmayın.

Taksitli nakit avans geri ödeme süresi boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği yapılamıyor. Bunu da önemli bir husus olarak aklınızın bir köşesine yazmanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası Bankkart Puan Değil, Nakit Para Kazandırıyor

Ziraat Bankası'nın Kazandıran Bankkart'ı ile alışveriş yapanlar bugünlerde puan yerine nakit para kazanmaya başladılar. Bankkart kullanan Ziraat müşterileri, alışveriş sırasında...

Kapat