Yapı Kredi Altın Hesabı Avantajları

Ekonomik krizin sonucu olarak altın fiyatlarının bir inip bir çıkması yüzünden yastık altında tuttuğunuz altın yatırımından yeterli kazanç sağlayamadığınızı düşünüyorsanız Yapı Kredi’nin Altın Günleri adını verdiği Altın Hesabı sizin için sağlıklı ve kazançlı bir seçenek olabilir. Altınlarınızı yastık altında tutmak yerine Yapı Kredi’ye götürüp Altın Hesabı açtırdığınız takdirde güvenli olmasının yanısıra önemli kazanç elde edebilirsiniz.

Altın Günleri Hesabı Nasıl Açılıyor

Öncelikle evde tuttuğunuz altınlarınızı veya ziynet eşyalarınızı size en yakın Yapı Kredi şubesine götürmeniz gerekiyor. Bankanın altın eksperlerinin belirlediği değer karşılığında miligram cinsinden saf altını, size özel açılacak Altın Mevduat Hesabı’nıza altın olarak yatırıyorsunuz.

Altın Hesabı Nasıl Çalışıyor

— Altınlarınız ve ziynet eşyalarınız miligram cinsinden saf altın olarak hesabınıza yatırılıyor. Altınlarınızı bozdurmadığınız için, altın hesabında altın olarak saklanıyor.
— Altınlarınızın ve ziynet eşyalarınızın çalınması veya kaybedilmesi gibi riskler ortadan kalkıyor.
— İstediğiniz miktarda altını stediğiniz zaman nakde çevirebiliyorsunuz.
— Alım-satım işlemi olmadığından, altınlarınız altın olarak hesabınıza yatırıldığından, kur kaybı yaşamıyorsunuz.
— Altın Hesabı’nızdan hesap işletim ücreti alınmıyor.
— Hesabınızdaki altınlarınızı isterseniz Vadeli Altın Hesabı’nda değerlendirip, hem altınlarınıza altın katabilir, hem de altının muhtemel değer artışından faydalanma fırsatını elde ediyorsunuz.
— Altın Hesabı’nıza, Yapı Kredi şubelerinin yanısıra günün 24 saati İnternet Şubesi, Telefon Bankacılığı, Mobil Şube ve ATM’lerden de ulaşabiliyor ve altınlarınızı anında nakde çevirebiliyorsunuz.
— Altın Hesabı’nızdan Yapı Kredi’deki diğer tüm Altın Hesaplarına altın havalesi yapabiliyorsunuz.
— Altınlarınız 100.000 TL’ye kadar mevduat güvencesine sahip oluyor.
— Fiziki teslimat işlemleri 1 kg (995/1000 saflıkta) ve katları şeklinde yapılabiliyor.
— Vadeli Altın Mevduatı en az 1 ay vadeli ve minimum 50 gram (50.000 XAU) altın ile açılabiliyor.
— Altın Hesabınızı banka kartınız ve / veya kredi kartınıza tanımlatarak ATM aracılığıyla da altın alım-satım ve altın havale işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yapı Kredi Günde 10 TL’ye 9.000 TL Masrafsız Bayram Kredisi

Yapı Kredi Bankası, Kurban Bayramı'na özel seçenekler sunan Bayram Kredisi kampanyası başlattı. Bayram ihtiyaçlarını kredi alarak karşılamayı düşünenler, Yapı Kredi'yi...

Kapat