Kuveyt Türk Altın Günleri Hesabı Nasıl Açılıyor

Türkiye’de ilk kez 2011 yılında Kuveyt Türk tarafından başlatılan Altın Günleri, müşterilerin ellerinde bulundurdukları ve halk arasında “yastık altı” olarak tabir edilen birikimlerini banka hesaplarına gram bazında yatırması anlamına geliyor. Müşteriler ellerindeki her cins bilezik, kolye, küpe gibi takı altınlarını veya çeyrek altın, yarım altın, Cumhuriyet Altını gibi altınlarını uzman eksperlerin gözetiminde Kuveyt Türk şubelerine bir mutabakat çerçevesinde yatırabiliyorlar.

Bu işlemin müşteri açısından önemli avantajları var. Müşteri altınlarını bankaya yatırmış olduğu için çalınma, kaybolma endişesi yaşamasına gerek kalmıyor. Altınlarının değer kazanmasını banka güvencesi altında sağlayabiliyorlar. Hesaba yatan altınlar gram bazında değerleniyor. Müşteriler altın fiyatlarındaki tercihlerine göre diledikleri zaman alım satım işlemi yapabiliyorlar. Kısmi çekim olarak hesabındaki bakiyeyi çekmeleri mümkün oluyor. Birikim yapmak isteyen müşteriler de altın hesaplarının üzerine Türk Lirası veya diğer döviz cinslerinden altın alarak birikimlerini yönlendirebiliyorlar.

Kuveyt Türk hesaplarına yatırılan her türlü altın, daha sonra müşterinin isteği çerçevesinde şubelerden gram altın olarak çekilebiliyor. Kuveyt Türk şubelerinden çekilen gram altınlar, orijinal, sertifikalı ve güvenlik özellikli altınlar olduğu için tüm piyasada işlem görme özelliğine sahiptir.

Kuveyt Türk ATM’lerinin de dünyada ilk kez altın veren ATM’ler özelliğine sahip olduğunu belirtelim. Dolayısıyla Kuveyt Türk müşterileri, hesaplarındaki gram altınları 7 gün 24 saat çekebilme ayrıcalığına sahip oluyorlar.

3 Responses to Kuveyt Türk Altın Günleri Hesabı Nasıl Açılıyor

  1. altın oyunları dedi ki:

    paylaşımından ötürü çok teşekkür edim.

  2. et yemekleri dedi ki:

    bende çok teşekkür ediyorum

  3. Araba Park Etme Oyunu dedi ki:

    çok teşekkürler bilgili paylaşım için

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Şekerbank’tan SGK Emeklilerine Özel Masrafsız Sonbahar Kredisi

Şekerbankk SGK emeklileri için düzenlediği kredi kampanyalarına bir yenisini daha ekledi ve Masrafsız Sonbahar Kredisi kampanyası başlattı. Emekli Sandığı, SSK...

Kapat