ING Kredi Postam – Tüm PTT Müşterilerine Sigortasız Kredi

ING Bank’ın PTT ile yaptığı işbirliği sonucu gündeme gelen Kredi Postam, ülkemizdeki tüm PTT şubelerinden hızlı ve kolayca başvurulabilen her bütçeye uygun bir ihtiyaç kredisi… 30.000 TL’ye kadar 60 aya varan vade seçenekleriyle tüm PTT şubelerinden kullanılabiliyor. Kredi Postam’a başvuru yapanlar, krediyi anında kullanabiliyor, geri ödemelerini de isterlerse yine PTT şubelerinden yapıyorlar. Böylece bankaya kadar gitmelerine dahi gerek kalmıyor.

ING Bank’ın PTT ile birlikte sunduğu Kredi Postam kampanyasında azami kredi tutarı, PTT personeli ve emeklileri için 30.000 TL, PTT müşterileri için 20.000 TL şeklinde belirleniyor. Minimum kredi tutarı ise 500 TL oluyor. Tüm krediler için azami vade 60 ay…

Maaşını PTT’den alan emekli müşteriler için faiz oranı % 1.19 olarak uygulanırken herhangi bir dosya masrafı alınmıyor. Diğer tüm PTT müşterileri için faiz oranı % 1.29 olurken 294 TL dosya masrafı bulunuyor. Her iki gruptan da hayat sigortası istenmiyor. Dolayısıyla hayat sigortası olmayan bir kredi sunuluyor.

ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam’a sadece nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle başvuru yapılabiliyor. Maaşını PTT’den almakta olan emekli müşterilerin gelir belgesi ibraz etmeleri gerekmiyor.

Kredi işlemlerinden 75 yaşına kadar olan müşteriler yararlanabiliyor. Müşteri yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 75 yılı geçemiyor. Örnek vermek gerekirse 72 yaşında olan bir emekli, 5 yıl vadeli kredi alamıyor. 72 yaşında olduğu için 3 yıl vadeli kredi kullanabiliyor. Bunu kendi yaşınızı baz alarak kendiniz de hesaplayabilirsiniz.

ING Bank Kredi Postam’ın PTT müşterilerine özel seçeneğinde 1.000 TL ile 20.000 TL arasında olmak kaydıyla dilediğiniz tutarda kredi çekebilirsiniz. Bunu 12, 24, 36, 48 veya 60 ay vadeyle geri ödemeniz mümkün… 1.000 TL kredi için 12 taksit yaptırmayı düşünürseniz aylık sadece 92 TL kolay taksitlerle geri ödeyebilirsiniz. Vadeyi 60 aya kadar yaydığınız takirde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 26 TL’ye kadar düşüyor.

Kredi Postam’ı bir de 20.000 TL kredi üzerinden hesaplayalım. 20.000 TL tutarında krediyi 12 ay vadeyle kullandığınız zaman aylık taksit tutarı 1.839 TL oluyor ama 60 aya yaydığınızda aylık ödemeleriniz 514 TL’ye kadar iniyor. 10.000 TL kredi almanız durumunda 12 ay vade için aylık taksitler 920 TL, 60 ay vade için aylık taksitler 257 TL şeklinde gerçekleşiyor.

Kredi Postam ile tüm işlemler PTT şubelerinde gerçekleşirken başvuru aşamasından taksit ödemelerine kadar her türlü işlem bankaya gitmenize gerek kalmadan PTT şubelerinden yapılabiliyor. Bu yönüyle özellikle maaşını PTT’den almakta olan emekli müşteriler için önemli bir kolaylık ve avantaj sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Finansbank Kamu Çalışanlarına 60 Ay Vadeli Kamu Kredisi

Uzun bayram tatili sonrasının ilk kredi kampanyası Finansbank'tan geldi. Finansbank'ın sadece kamu çalışanları için hazırladığı yeni ihtiyaç kredisi kampanyasında istenen...

Kapat