Akbank Kredili Mevduat Hesabı Artı Para Nasıl İşliyor

Acil nakit ihtiyacı duyanlar, ancak ihtiyaç kredisi için başvuru yaparak belgelerle ve prosedürle uğraşmak istemeyenlere Akbank’tan pratik bir çözüm var: Artı Para. Akbank’ın kredili mevduat hesabı olan Artı Para istenildiği zaman, 7 gün 24 saat nakit para kullanma fırsatı sunan bir hesap türü. Artı Para aslında bildiğimiz bir vadesiz mevduat hesabı. Ancak hesaba belirli bir nakit kredi limiti tanımlanıyor ve kredili mevduat hesabı ortaya çıkmış oluyor. Genellikle hesap sahibinin gelir ve kredi durumuna göre tanımlanan bu limit istenildiği zaman kullanılabiliyor. Hesaba tanımlanan limiti kullanmak ve hemen nakit çekmek için kredi başvurusu yapmak ya da herhangi bir belge getirmek ve beklemek gerekmiyor. En yakın Akbank ATM’sinden 7 gün 24 saat Artı Para ile nakit kredi kullanımı yapılabiliyor. Akbank şubelerine giderek de işgünlerinde ve mesai saatleri içinde hesaptan nakit kullanımı mümkün oluyor.

Akbank Artı Para hesabından düzenli otomatik ödeme talimatı verilmiş taksit, kira, fatura ve benzeri ödemeler gerçekleştiriliyor. Kredi taksidiniz varsa Artı Para hesabından ödemek mümkün. Kredi kartı ve sigorta taksit ödemeleri bile Artı Para hesabındaki limitten yapılabiliyor. Hesapta para olmasa bile tüm ödemeler tanımlanan limiti aşmamak koşuluyla yapılıyor ve hesaptan limit dahilinde nakit çekilebiliyor.

Akbank Artı Para için kullanıldığı gün kadar faiz ödeniyor. Örneğin Artı Para hesabından nakit çekmiş ve 10 gün sonra ödemişseniz sadece 10 günlük faiz ödüyorsunuz. Ya da örneğin sizin adınıza bir fatura otomatik olarak ödenmişse ve bunun karşılığını 10 gün sonra hesaba yatırdıysanız yine 10 günlük faiz ödemesi sözkonusu oluyor. Artı Para için uygulanan faiz oranı aylık % 2.12.

Artı Para geri ödemeleri Akbank ATM’lerinden ya da şube veznelerinden yapılabiliyor. Hesaba herhangi bir par girişi olduğu zaman da borç kapanıyor ve faiz işlemesi duruyor.

Acil nakit ihtiyacı olanlar ve ihtiyaç kredisi işlemleriyle uğraşmak istemeyenler için Akbank Artı Para hızlı, kolay ve düşük maliyetli nakit kredi çözümü sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
3280 Cebimde Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

Cep telefonuyla ihtiyaç kredisi başvurusu yönteminin Türkiye'deki kurucularından Denizbank'ın Cebimde Kredi kampanyaları son hızla devam ediyor. Kredi başvurusunu kolaylaştıran Cebimde...

Kapat