Şekerbank 15 Yıl Vadeli Yüksek Öğrenim Kredisi

Üniversite sınavlarında yeterli puanı alıp çok istediği okulu kazandığı halde ekonomik nedenlerden dolayı gidemeyen gençlere Şekerbank’tan “İşte bu…” dedirtecek bir sürpriz var. Şekerbank’ın 15 yıl vadeli Yüksek Öğrenim Kredisi sayesinde artık hiç kimse istemediği bir bölümde okumak zorunda kalmayacak. Üniversite öğrencileri, öğrenim süreleri boyunca ihtiyaç duyacakları okul ücretleri ve diğer eğitim giderlerini karşılanmak için kendilerine özel krediyi kullanabilecekler.

Şekerbank’ın sunduğu Yüksek Öğrenim Kredisi, öğrencinin finansmanını sağlayan yakınına kullandırılıyor. Üstelik kredi kullanarak eğitim giderlerini karşılayan kişiyle öğrenci arasında akrabalık bağı olması koşulu da bulunmuyor. Dolayısıyla bu krediyi öğrencinin anne-babası veya kardeşleri kullanabileceği gibi akrabalık bağı olmayan herhangi bir kişi de kullanabiliyor.

Kredi kullandırımı sırasında öğrenci 18 yaşını doldurmuş ise krediye kefil alınıyor. Kredi kullanan kişiye kredi süresince ferdi kaza sigortası yaptırılıyor. 100.000 TL üzerinde kullanılacak kredilerde ek teminat isteniyor.

Öğrencinin öğrenim dönemi boyunca ihtiyaç duyacağı finansman ihtiyacının tamamı için kredi talep edilebileceği gibi, daha az kredi talep edilmesi de mümkün… Kredi tutarı minimum 10.000 TL olması gerektiğini de belirtelim.

Şekerbank Yüksek Öğrenim Kredisi, belirlenmiş olan ödeme planı uyarınca, belirlenmiş olan tarihlerde, okul ücreti ödemeleri (okul hesabına) ve diğer öğrenci harcamaları için (öğrenci hesabına) ödeniyor. Öğrenci harcamaları için ödeme planına öğrenci ihtiyacına göre aylık 1.500 TL, yıllık 10.000 TL’ye kadar ödeme tutarı eklenebiliyor.

Ödemeler ilgili okul ve öğrenci hesaplarına ücretsiz olarak aktarılıyor. Kredinin henüz ödemesi yapılmamış kısmı şubede ilan edilmiş en yüksek faiz oranlarıyla aylık vadeli mevduat olarak değerlendiriliyor.

Tıp fakülteleri öğrencilerine 15 yıl, diğer fakülte ve yüksek okullar için 10 yıla kadar vadeli kredi kullanılabiliyor.

Yüksek Öğrenim Kredisi’nde eşit taksitli ve düşük taksit ödeme dönemli olmak üzere iki tür ödeme planı sözkonusu olabiliyor. Düşük taksit ödeme dönemli seçenekte esnek ödeme planı düzenlenerek kredi vadesinin yarısı boyunca (Örneğin 120 ay vadeli bir kredide 60 ay boyunca) eşit ödeme planıyla oluşandan daha düşük ödemeler belirleniyor. Düşük ödemeler minimum kullandırılan krediye işleyen faiz ve vergileri kadar olabiliyor.

Hangi Belgeler Gerekli

Başvuru formu
Başvuru sahibinin ve öğrencinin kimlik fotokopisi
Başvuru sahibine ait ödenmiş fatura örneği
Öğrencinin öğrenim gördüğüne veya üniversiteye kayıt yaptıracağına dair belge
Okul ücret ödemesi yapılacak ise, ücret tarifesini veya taleplerini gösterir belge
Başvuru sahibine ait gelir belgesi (Bordro veya işyeri antetli kağıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri)
Varsa ek gelirleri ve mal varlığını gösterir belgeler (tapu, araç ruhsat fotokopisi, başka banka kredi kartı ekstresi, kira kontratı ve gayrimenkullere ait tapu fotokopisi)

Şekerbank Yüksek Öğrenim Kredisi’nin aylık faiz oranları, vade seçenekleri, aylık bazda taksitleri başta olmak üzere bilmek istediğiniz herşey konusunda Şekerbank şubelerinden, Şekerbank internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Şekerbank’tan Ev Hanımlarına 12 Ay Vadeyle Düşük Faizli Kredi

Şekerbank sadece ev hanımlarına yönelik çok özel bir kredi kampanyası başlattı. Adından da anlaşılacağı üzere yalnızca dışarıda herhangi bir işyerinde...

Kapat