Garanti Bankası Emeklilere Özel Düşük Tahsis Ücretli Kredi

Garanti Bankası Emeklilere Özel Düşük Tahsis Ücretli Kredi

Garanti Bankası ister SSK’lı, ister Emekli Sandığı olsun tüm emeklilere 60 aya varan vadelerde ve özel indirimli faiz oranıyla ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Ayrıca maaşını 3 ayda bir alan kamu emeklilerinin taksitleri 3 ayda bir ödeyebilmesi imkanı da veriliyor. Tüm bu özelliklerin yanısıra özel düşük tahsis ücretli olması da ayrı bir fırsat olarak emeklilere sunuluyor.

SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur emeklileri 5.000 TL veya 10.000 TL tutarında kredi çekebilirken 5.000 TL krediyi 12 ayda ödedikleri takdirde % 0.69 faiz oranından yararlanabiliyorlar. Geri ödemesini ise 440 TL tutarında taksitlerle yapabiliyorlar. Dileyen emekliler ise 10.000 TL tutarında kredi çekerek bunu 24 ay vadeyle ve % 0.93 faiz oranıyla 480 TL taksitler halinde ödeyebiliyorlar. Kredi tahsis ücreti her iki seçenekte de emeklilere özel 200 TL şeklinde belirleniyor.

Garanti’nin emeklilere özel kampanyasına katılmak için herhangi bir belge olmadan başvuru yapabiliyorsunuz. Kredi sonucunuz olumlu gelince size en yakın Garanti şubesine yanınızda sadece nüfus cüzdanınız ve son aya ait bir adet faturayla uğramanız yeterli… Kredinizi çekmek için bankaya giderken emekli olduğunuzu gösteren bir belgeyi de önceden hazırlamalısınız. Emekli kimliği, emekli hesap cüzdanı, emekli sağlık karnesi gibi belgelerin hepsi geçerli kabul ediliyor. Üstelik emekli maaşınızın Garanti Bankası’ndan ödenmesini sağlayarak, kredi geri ödemelerinde de şubeye gelmenize gerek kalmıyor.

Emekli Sandığı’ndan emekli olan kamu emeklilerini Garanti şubelerinde bir sürpriz bekliyor. Maaşını 3 ayda bir alan kamu emeklileri, kredi taksit ödemelerini her ay yerine, 3 ayda bir de yapabiliyor, bütçelerini buna göre düzenleyebiliyorlar.

Emeklilere Özel Kredi kampanyasına internet üzerinden başvuru yapmak isterseniz, Garanti internet sitesine girdikten sonra Başvurular menüsünde Kredi adımında Destek Kredisi seçeneğini kullanarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Kredi onayınızı hemen alacaksınız.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda aldığınız krediyi size uygun taksitlerle 60 aya varan vadelerle geri ödeyebiliyorsunuz. Ne kadar ödeyeceğinizi öğrenmek isterseniz Garanti Bankası internet sitesine giriş yaparak almayı planladığınız kredinin aylık taksitinizi hesaplayabilirsiniz. Bunun için kullanmak istediğiniz kredinin para birimini, kredi tutar ve vadesini girmeniz yeterli oluyor.

Kredi başvuru sonucunuzu Garanti internet şubesinden, Alo Garanti’den ve 3390’a SMS atarak öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
TEB Bayram Kredisi’nde İki Bayram Arası Taksit Yok

TEB'in Ekonomi Bayramı reklam filmi, serinin karakteri Selahattin Çakaler'in, "TEB hanımcım, iki bayram arası ödeme olmaz demişsiniz. Tanıştırayım, sağımda Bayram...

Kapat