Garanti Bankası Avans Hesap Nasıl Açılır, Faizi Ne Kadar?

Garanti Bankası’nın en popüler hesap türlerinden Avans Hesap’ı bugüne kadar hiç açtırmamış olsanız bile mutlaka duymuşsunuzdur. Reklamı sıkça yapılmasına rağmen Garanti Bankası’nın Avans Hesabını tam olarak ne olduğunu bilmeyenler olabilir düşüncesiyle bir kez daha tanıtmak, bilgilendirmekte yarar var. Açılması kolay, kullanımı avantajlı olan bu hesabı açtırmayı düşünüyorsanız bankaya ön bilgiyle gitmek size her aşamada fayda getirecektir.

Garanti Bankası Avans Hesap, hesabınızda para yokken bile nakit çekebilmenizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan, vadesiz hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabıdır. Kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için hesabınızda yeterli para olmadığında Avans Hesap’ı kolayca kullanabilirsiniz. Bu amaçla size bir limit belirlenir ve limitiniz içerisinde kalmak kaydıyla dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesabın en önemli özelliği, sadece kullandığınız tutar ve gün için faiz ödenmesidir. Bir başka deyişle kullanmadığınız günler için herhangi bir faiz ödemezsiniz.

Avans Hesap başvurunuzu sadece Garanti Bankası şubelerinden yapılabiliyor. Başvuru sonucunuz en geç 5 işgünü içerisinde bankaya verdiğiniz e-mail adresinize gönderiliyor. İsterseniz 444 0 333 Alo Garanti’den de sonucu öğrenebilirsiniz. Avans Hesap başvurunuz onaylandığında, onaylanan limitinizi kullanabilmeniz için şubenize nüfus cüzdanı ve gelir belgeniz ile giderek ilgili belgeleri imzalamanız yeterli oluyor.

Avans Hesap Özellikleri

Hesabınızda para olmadığı zaman, Avans Hesap limitiniz dahilinde sizin istediğiniz tutarda ihtiyacınız olduğu kadar kredi kullanabilirsiniz. Paracard’ınızı kullanarak 7 gün 24 saat kredinizi nakit olarak çekebilirsiniz.

EFT, Havale, Fatura ödemesi gibi her türlü bankacılık işleminizi yapabilirsiniz. Hesabınızda para olmasa bile, limitiniz dahilinde, Avans Hesabınızın bağlı olduğu Vadesiz Hesap’tan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon vb otomatik fatura ödemeleriniz ve taksit, kira gibi düzenli ödemeleriniz zamanında yapılıyor.

Hesabınız eksi bakiyedeyken Avans Hesabınızın bağlı olduğu Vadesiz Hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap otomatik olarak krediyi kapatıyor. Kullandığınız krediye sadece kullandığınız gün kadar faiz işliyor.

Ay içinde kullandığınız kredinin faizi bir sonraki ay hesabınızdan otomatik olarak çekiliyor.

Ay içinde avans hesap kullanmanız durumunda borç ve faiz tutarlarınızı gösteren ekstreniz ay sonunda adresinize gönderiliyor.

Avans Hesap ekstresi için 3,75TL ekstre ücreti alınıyor.

Avans Hesap faiz oranı Avans Hesap faiz oranı % 2,22. Avans hesabınızdan 100 TL’yi 4 gün kullanmanız durumunda 1 TL faiz işliyor.

Avans Hesap limit artırımı için çalıştığınız Garanti şubesine başvurabilirsiniz.

Avans hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza yapılan para girişleri 1 iş günü sonra yansıyacak şekilde faiz hesaplanıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İş Bankası 2013 Ramazan ve Bayram Kredisi Kampanyası

Türkiye İş Bankası, 2013 Ramazan ve Bayram Kredisi kampanyasının startını verdi. İş Bankası'nın her yıl geleneksel hale getirdiği bayram kredisi...

Kapat