TEB Paran Hazır Hesabı 3 Ay Boyunca Geçerli…

TEB Paran Hazır Hesabı özellikle sık sık nakde sıkışanlar için çeşitli avantajlar sunuyor. Sadece TC Kimlik Numarasıyla başvuru yapılan ve 3 ay boyunca geçerli olan bu hesap sayesinde TEB’de istediğiniz her an kullanabileceğiniz yepyeni bir hesabınız oluyor.

“Cüzdanınızda sandığınızdan daha çok para var!” sloganının tam anlamıyla hakkını veren TEB Paran Hazır hesabı özellikle nakde ihtiyaç duyanlar için düzenlenmiş bir kredili mevduat hesabı… Diğer bankaların açtığı kredili mevduat hesaplarından en önemli farkı ise, TEB tarafından müşteriye özel olarak hazırlanan taksitli kredili mevduat hesabı olması…

TEB Paran Hazır hesabının hayatınızı kolaylaştıran ve nakde sıkıştığınız her an imdadınıza koşan, nefes almanızı sağlayan çok sayıda özelliği var. Kafanızda belli bir profil oluşması için şimdi bunları kısaca özetleyelim.

TEB Paran Hazır hesabı açtığınızda bu hesabın bir limiti var. Buradaki limit deyimi, TEB tarafından belirlenen limitler ve dönemler çerçevesinde Paran Hazır Hesabı’na tanımlanan limiti temsil ediyor. Paran Hazır limiti, sadece müşteri talebine paralel olarak belli bir geri ödeme planı çerçevesinde kullanılabiliyor. Paran Hazır limiti, ilk tanımlandığı günden itibaren 90 gün süresince geçerli oluyor. Böylece bu limiti 3 ay boyunca istediğiniz her an kullanabiliyorsunuz.

Nakit ihtiyaçlarınız çeşitli boyutlarda olabilir. Kimi zaman çok, kimi zaman da az miktarda nakde ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer çok nakde sıkıştıysanız limitin tamamını tek seferde kullanma avantajına sahip olabilirsiniz. Küçük miktardaki nakit ihtiyaçlarınızda ise limitin sadece belli bir kısmını kullanmak isteyebilirsiniz.

Paran Hazır limiti için minimum (asgari) kullanım tutarı 300 TL, maksimum (azami) kullanım tutarı ise 5.000 TL olarak belirleniyor. Bu ikisi arasında herhangi bir rakam da limitiniz olabiliyor.

Paran Hazır Hesabı limiti, vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak çalışıyor. Bir başka tanımla vadesiz mevduat hesabına tanımlanıyor. Bu limitten kullanılan kredi ise, 12 ay vadeyle taksitli olarak geri ödenebiliyor.

Limitten çekilen kredinin ilk taksit tarihi ise kullandığınız döneme bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Kredisini ayın ilk 15 günü içerisinde kullananlar, aynı ayın son iş gününe kadar taksidi ödeyebiliyorlar. Eğer kredi ayın 16’sı ile 30’u (veya 31’i) arasında çekilmişse bunun taksidi bir sonraki ayın son iş gününde ödenebiliyor.

Kredi taksit tutarlarının kredi kullanımı sırasında müşteriye bildirilen geri ödeme tablosuna uygun olarak, vadesiz mevduat hesabına yatırılmasının ardından; taksit tutarı TEB sistemi tarafından otomatik olarak tahsil ediliyor.

Paran Hazır Hesabı taksitinin zamanında ödenmemesi halinde, taksit tutarı müşterinin Kaynak Hesaabından otomatik olarak ödeniyor. Her kredi kullanımında, bir defaya mahsus olarak kredi tutarının içinden dosya ücreti tahsil ediliyor.

Çok çeşitli kolaylıklar sunan TEB Paran Hazır Hesabının tek sınırlaması ise, bu hesap limitinden havale, virman, fatura ve düzenli ödeme işlemlerinin otomatik olarak yapılamıyor olması… Çünkü Paran Hazır limiti, POS cihazı ve sanal POS üzerinden yapılan işlemlerde kullanılamıyor. Ancak otomatik yapılamıyor olması hiç yapılmadığı anlamına gelmiyor. Bu işlemler, bağlı Kredili Mevduat Hesabı kullanılmak suretiyle banka kartıyla yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye İş Bankası Maaş Anlaşmalı Kredi

Türkiye İş Bankası, 28 Haziran tarihine kadar devam edecek Maaş Anlaşmalı Kredi Kampanyası başlattı. 60 aya kadar vadeyle ve 50.000...

Kapat