Maaşını PTT’den Alan Emekliye 80 Yaşa Kadar Kredi Fırsatı

Türkiye’de bankaların emekli müşterilerine daha cazip fırsatlarla kolayca ihtiyaç kredisi vermekte olduğunu biliyoruz. Sadece emekli kimliğiyle herhangi bir bankaya başvuru yapan emekliler, aynı gün içerisinde ihtiyaç kredisini çekebiliyor. Ancak koşulların bu kadar kolay olmasına rağmen emeklilerin önünde tek engel yaş sınırıydı. Kimi bankalar 65 yaşın, kimileri de 70 yaşın üzerindeki emekli vatandaşımıza kredi vermiyor, yaş sınırını bahane ediyordu.

PTT’nin başlattığı yeni kampanyasında ilk defa 70 yaş sınırı aşıldı. Maaşını PTT’den alan emekliler için kredi çekme yaş sınırı 80 yaş olarak belirlendi. Son dönemde birçok bankayla işbirliği yaparak ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyen PTT yetkilileri, şimdi de Aktif Bank ile işbirliği yaparak yaş sınırına takılan emeklilerin yüzünü güldürdü.

PTT’nin Aktif Bank’la birlikte sunduğu bu imkan, düzenli gelir gösterdiği halde yaş engeline takıldığı için kredi kullandırılmayan emeklilerin tümünü kapsıyor. 80 yaşına kadar kredi kampanyası çok iyi yorumlar alıyor ve maaşları PTT’ye yatan emeklilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Yaşları 80 ve altında olup da emekli maaşı PTT aracılığıyla ödenen emekliler, herhangi bir PTT şubesine giderek kredi başvuru formunu doldurabiliyorlar. Kredi başvuruları PTT tarafından Aktif Bank’a iletiliyor. Banka tarafından başvuruları olumlu değerlendirilen emeklilerin kredileri kısa zamanda çıkıyor. Kredi başvurusu onaylanır onaylanmaz kredi tutarı yine PTT şubeleri aracılığıyla emekliye ödeniyor. Kredinin geri ödemeleri de PTT şubelerinde yapılıyor ve kredi taksitleri PTT veznelerine yatırılıyor.

Maaşını PTT‘den alan tüm Emekli Sandığı, Bağ-Kur ya da SSK emeklileri TL cinsinden kredi kullanabiliyor. PTT ve Aktif Bank işbirliğiyle gerçekleştirilen Nakit İhtiyaç Kredisi kampanyasındaki faiz oranlarının aylık % 1,14’e kadar düşürüldüğünü belirtelim. Kredi Kullandırım Ücreti ise bütün vade ve tutarlar için sembolik bir tutarda 1 TL olarak uygulanıyor. Buna masrafsız demek de mümkün…

PTT ve Aktif Bank işbirliğiyle sürdürülen kampanyada emekli müşteriler için uygulanan azami vade 72 ay olarak belirlendi. Diğer bankaların en fazla 60 ay vadeyle kredi verdiğini düşünecek olursak, 72 aylık vade de önemli rahatlık sağlıyor. Kampanyada kullanılabilecek azami kredi tutarı ise Aktif Bank ve PTT tarafından 40.000 TL olarak açıklandı.

Ancak burada küçük bir ayrıntı var. Kredi kullanan emeklinin yaşının ve vade süresinin toplamının 83 yılı geçmemesi gerekiyor. Örnek olarak 80 yaşındaki biri en fazla 3 yıl vadeli olarak kredi alabiliyor. Ancak 77 yaşında ya da daha küçük bir yaşta olan emekliler 72 aya kadar vadelerde kredi kullanabiliyorlar. Kredinin geri ödeme planı emeklinin maaş tarihlerine göre belirleniyor ve taksitler emekli maaşının alındığı tarihe göre düzenleniyor.

4 Responses to Maaşını PTT’den Alan Emekliye 80 Yaşa Kadar Kredi Fırsatı

  1. seher dedi ki:

    oglum borcların kapatacam

  2. MEHMET dedi ki:

    Maaşını ptt’den alan emeklilere 1 günde maaşlarının 100.000 Tl ye kadar kredi…

  3. celal bayar dedi ki:

    annem 70 yasında zıraattan magas 1325 tl alıyo magasını pttye alsam ev kredısı 100.000 ceke bilirmı

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Birleştiren Kredi ile Borcu Olan Emekliye Büyük Fırsat

Emekli maaşını Ziraat Bankası'ndan alan tüm emekli müşteriler için Birleştiren Kredi kampanyası başladı. Çeşitli bankalara borcu olan ve ödemekte zorlanan...

Kapat