TEB Cep Pratik Şifre Nedir, Nasıl Kullanılır?

TEB’in cep telefonu üzerinden ulaşmak isteyen müşterileri için hizmete aldığı Cep Pratik Şifre, Java uygulamaları destekleyen cep telefonlarına yükleyerek kullanabilen, tüm GSM operatörleri ile ücretsiz sunulan bir güvenlik uygulaması… Ayrıca iPhone sahibi TEB müşterileri de CEPTETEB uygulamasındaki Cep Pratik Şifre menüsünden yararlanabiliyorlar. iPhone ve iPod Touch kullanıcıları ise Apple Store’dan CEPTETEB’i yükleyerek, Cep Pratik Şifre menüsünü kullanabiliyorlar.

Cep Pratik Şifre, TEB İnternet Şubesi ve CEPTETEB WAP Şubesi’ne girişlerinizde güvenlik sağlıyor. Ücretsiz sunulan bu hizmeti kullanarak şifre ürettiğinizde internet bağlantısı gerekmediği için TL düşmüyor ve faturanıza herhangi bir bedel yansımıyor.

Java Uygulamasını Kullanıyorsanız…

Cep Pratik Şifre’yi yükledikten sonra TEB İnternet Şubesi – Güvenlik Ayarları – Pratik Şifre Aktivasyon menüsünden aktive etmeniz gerekiyor. Aktivasyon işleminin ardından, kendi belirleyeceğiniz 6 haneli PIN’i girerek tek kullanımlık şifrenizi hemen üretebilirsiniz. TEB İnternet Şubesi’ne kullanıcı kodu, parola ve Cep Pratik Şifre ile üreteceğiniz tek kullanımlık şifreyi girerek güvenle giriş yapabilirsiniz.

iPhone Cep Pratik Şifre Menüsünü Kullanıyorsanız…

CEPTETEB’i yükledikten sonra TEB Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yaparken “Cep Pratik Şifre menüsünden ürettiğiniz tek kullanımlık giriş şifrenizi kullanmak ister misiniz?” sorusuna evet şeklinde cevap veren veya Cep Pratik Şifre menüsünden Cep Pratik Şifresini aktive edenler, Cep Pratik Şifre’yi kullanabiliyorlar. CEPTETEB’e girişte kullandığınız 6 haneli PIN’i girerek tek kullanımlık şifrenizi kolaylıkla üretebilirsiniz. TEB İnternet Şubesi’ne kullanıcı kodu, parola ve Cep Pratik Şifre ile üreteceğiniz tek kullanımlık şifreyi girerek güvenle giriş yapabilirsiniz.

TEB Cep Pratik Şifre

Cep Pratik Şifre Başvurusu

iPhone kullanıcısı iseniz CEPTETEB uygulamasını indirerek CepPratik Şifre menüsünden Cep Pratik Şifre’yi kullanmaya başlayabilirsiniz. Java uyumlu cihazınız için aşağıdaki adımları izleyerek Cep Pratik Şifre’yi aktive edebilirsiniz.

1. Cep Pratik Şifre bir java uygulaması olduğundan kullanabilmeniz için cep telefonunuzun java uygulamalarını desteklemesi gerekiyor.

2. Cep Pratik Şifre’yi cep telefonunuza yüklemek için cep telefonunuzun WAP ayarlarını yapmış olmanız gerekiyor. Cep telefonunuzun WAP ayarlarını yapmak için operatörünüzden (Turkcell, Avea, Vodafone) destek alabilirsiniz.

Cep Pratik Şifre’yi JAVA uygulamaları destekleyen cep telefonlarında, iPhone ve iPod Touch cihazınızda tüm GSM operatörleriyle kullanabilirsiniz.

Cep Pratik Şifre başvurunuzu TEB İnternet Şubesi – Güvenlik Ayarları – Pratik Şifre – Talep menüsünden yapabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra cep telefonunuza WAP Push mesajı ile Cep Pratik Şifre uygulamasını yüklemeniz için bağlanmanız gereken link gönderiliyor. Bu adrese bağlanarak Cep Pratik Şifre’yi cep telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Eğer gönderilen WAP Push cep telefonunuza ulaşmazsa, başvuru sonuç ekranında yer alan “Tekrar Gönder” butonuna tıklamalısınız. Cep Pratik Şifre’yi yüklemeniz için gereken link cep telefonunuza SMS ile gönderiliyor.

Cep Pratik Şifre Aktivasyon

Cep Praitk Şifre’yi cep telefonunuza yüklemenizin ardından TEB İnternet Şubesi – Güvenlik Ayarları – Pratik Şifre – Aktivasyon menüsünden aktive etmeniz gerekiyor.

TEB İnternet Şubesi ekranında görünen aktivasyon kodunu cep telefonunuzun ekranındaki ilgili alana girmelisiniz. Kendi belirleyeceğiniz 6 haneli PIN’i girerek tek kullanımlık şifrenizi kolaylıkla üretebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Odeabank Konut Kredisi ve Mortgage Kredisi Ürünleri

Türkiye'nin kredi notunun Mooody's derecelendirme kuruluşu tarafından yatırım yapılabilir seviyeye yükseltilmesi ilk sonuçlarını hızla düşen faiz oranlarıyla veriyor. Düşük faiz...

Kapat