Halkbank – Ayda 745 Liraya Ev Sahibi Olma Fırsatı

Halkbank, konut kredisinde faiz oranlarını % 0.64’e kadar düşürürken, aylık 745 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunmaya başladı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde başlatılan “Canım Evim” konut kredisi kampanyası kapsamında faiz oranlarında yeni bir indirime gidilerek % 0.64 oranına kadar geri çekildi. Sözkonusu kampanyayla tüketicilere, aylık 0.64’ten başlayan indirimli faiz oranları ve 36 aydan başlayan vadelerle kredi kullanma imkanı sunuluyor.

Kampanya kapsamında dosya masrafı 1000 TL ile sabitlenirken, kredi faizleri 60 aya varan vadelerde aylık & 0.65, 120 aya varan vadelerde ise aylık % 0.67 olarak uygulanaıyor. Böylelikle, 180 ay vadeli 75.000 TL kredi kullanan müşteriler, ayda sadece 745 TL taksit ile ev sahibi olma fırsatı yakalayabiliyor.

Bankanın yaptığı duyuruda, “Merkez Bankası’nın faiz indirimi, ekonomideki olumlu hareketler ve tüketici güven endeksindeki yükselişler doğrultusunda ortaya çıkan olumlu sonuçların konut kredisi kampanyasında yapılan faiz indirimiyle vatandaşlara yansıtıldığı, şu an en düşük faizi uygulayan ilk bankanın Halkbank olduğu vurgulandı.

Halkbank’ın kampanyasında aylık ve yıllık maliyet oranları 100.000 TL üzerinden hesaplanırken, faiz, dosya ücreti, sigorta ve vergileri kapsıyor. Bunların dışında 500 TL ekspertiz ücreti, 250 TL ipotek tesis ücreti ve 208 TL hayat sigortası, 153 TL DASK, 158 TL konut sigorta ücreti alınıyor. Hayat sigortası bedeli yıllık ve 35 yaş üzerinden hesaplanıyor, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişiyor. Konut Sigortası kredi tutarı, konutun lokasyonu ve metrekaresine göre değişebiliyor.

Halkbank Canım Evim kampanyasına katılarak kredi kullananlar, bütçelerine uygun ödeme planı oluşturarak, yıllara göre artan veya azalan taksitli, ilk yıl faiz ödemeli ya da komisyonsuz balon (ara) ödeme seçeneklerinden yararlanabiliyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, ülke geneline yayılan tüm Halkbank şubelerine başvuruda bulunabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Akbank Axess Kredi Kartı Limitini Artırma Kanalları

Akbank'tan almış olduğunuz Axess Kredi Kartınızın limiti artık yetmez hale mi geldi? İhtiyaçlarınızı mevcut limitinizle karşılamakta zorlanıyor musunuz? Kredi kartı...

Kapat