Maaşını Garanti’ye Getiren Emekliye Çeyrek Altın Hediye

Bugünlerde maaş ödemelerini Garanti’ye taşıyan emekliler çeyrek altın kazanıyor. Garanti Bankası’ndan çeyrek altın kazanmak için 1 Mart tarihinden sonra emekli maaşını Garanti’ye aktarmak gerekiyor. İlk kez Garanti’den emekli maaşı alacak olanların aktarım taleplerini e-devlet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri ya da bu konuda Garanti Bankası şubelerinden yardım almaları yeterli oluyor. Daha önceleri Garanti Bankası’ndan emekli maaşı alanlar da yeniden Garanti’ye dönmeleri halinde 1 Haziran 2012 ile 28 Şubat 2013 tarihleri arasında Garanti’den maaş almamak koşuluyla altın hediyesi kazanıyorlar. Emekli sandığı, Sosyal Sigortalar ya da Bağkur farketmeksizin tüm SGK emeklileri kampanyadan yararlanabiliyorlar.

Bankaların emekli maaşı transfer kampanyaları son günlerde hızlandı. Emekli maaş ödemelerini kendi bankalarına aktarmak isteyen bankalar emeklileri değişik kampanyalarla ikna etmeye çalışıyorlar. Maşını Garanti’den alan emekliler son kampanya ile hoş geldin hediyesi olarak çeyrek altın kazanıyorlar. kazanılan altın tutarı fiziksel olarak teslim edilmiyor. Garanti Banksı’dan var olan ya da yeni açılacak Vadesiz Altın Hesabı’na aktarım gerçekleşiyor. Kazanılan altın 1,75 gram olarak Garanti Vadesiz altın Hesabı’na işleniyor. İşlem ilk emekli maaşının Garanti’ye yatmasını takip eden ayın ilk haftasında gerçekleşiyor. Garanti Bankası’nda altın hesabı olmayanların bir Vadesiz Altın Hesabı açtırmaları ve Altın Mevduat Hesabı Sözleşmesi imzalamaları gerekiyor. Vadesiz altın Hesabı’na yıllık hesap işletim ücreti uygulanmıyor, üyelik aidatı gibi isimler altında ücret alınmıyor.

Maaşlarını Garanti’ye aktaran emekliler Garanti’de öncelikli işlem hakkına sahip oluyorlar. Maaşlarını ATM’lerden çekebilecekleri gibi şubede de sıra beklemiyorlar. Garanti Bankası’nda emekli maaşlarının yattığı hesaplara hesap işletim ücreti uygulanmıyor. Maaşlarını Garanti^den alanlar kredili mevduat hesabı gibi avantajların yanısıra düşük faizli ve maliyetli kredi kullanma şansına sahip oluyorlar. Emeklilerin yaptığı havale ve EFT işlemleri gibi diğer bankacılık hizmetlerinde de avantajlı koşullar sağlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Her 50 TL’ye 5 TL Bonus Her Yerde Tüm Harcamalarda

Türkiye'nin en çok sevilen kredi kartlarından Bonus Nisan ayına özel Bonus kampanyasının startını verdi. 30 Nisan'a kadar ilk 50 TL...

Kapat