Kuveyt Türk Hesap İşletim Ücretini Tamamen Kaldırdı

Bankada hesabı olanların ve kredi kartı kullananların en büyük sıkıntısı hiç kuşkusuz bankaların almakta olduğu hesap işletim ücretleridir. Bu konu zaman zaman büyük tartışmalara yol açtığı gibi, uzun yıllardır belirli bir bankayla çalışan müşterilerin sırf hesap işletim ücreti alınması nedeniyle başka bankayla çalışmaya başladığına tanık oluruz.

Hesap işletim ücreti alınmasının çeşitli sıkıntılara yol açtığının farkında olan Kuveyt Türk, yeni başlattığı Hesap İşletim Ücreti kampanyasıyla bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaya karar verdi. Banka yetkilileri, sözkonusu kampanyanın startını verirken, Kuveyt Türk’ün birçok konuda olduğu gibi hesap işletim ücreti konusunda da müşterisinin cebini düşündüğünü, herhangi bir koşul olmaksızın hiçbir müşteriden hesap işletim ücreti alınmayacağını açıkladılar.

Kuveyt Türk’ün başlattığı kampanya gereğince bundan böyle bankada bulunan herhangi bir mevduat veya kredi kartı hesabınızdan, kullandığınız konut, araç veya ihtiyaç finansmanı hesabından, kira veya fatura ödemeleri hesabınızdan, kısacası Kuveyt Türk’te sahip olduğunuz hiçbir banka hesabınızdan hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmayacak.

Kuveyt Türk’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ibarelere yer verildi: “Kuveyt Türk bankacılık alanında ilk olan bu uygulamasıyla, bankayla çalışmak zorunda olup hesap işletim ücreti ödemek istemeyen müşteriler için en kazançlı adres olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Kuveyt Türk müşterileri hiçbir durum ve koşulda hesap işletim ücreti ödemezler. Siz de gereksiz kesintiler ödemek istemiyorsanız herhangi bir şubemize uğramak suretiyle bankamızda bir hesap açabilirsiniz.”

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İş Bankası Her İhtiyaca Özel 35000 TL Nisan Kredisi

İş Bankası'nın her yıl Nisan ayında düzenlediği Her İhtiyaca Özel Kredi kampanyası kaçırılmayacak sürprizlerle başladı. 30 Nisan tarihine kadar devam...

Kapat