Yapı Kredi Bankası Evinizi Satmayı Beklemeden Ev Değiştirme Kredisi

tele24-yapi-kredi-bankasi-atmYapı Kredi Bankası, yeni bir ev satın almak istediği halde oturduğu evi bir türlü satamayanlar için yeni bir mortgage kredisi paketi hazırladı. Ev Değiştiren Mortgage kredisi sayesinde mevcut evinizin satışını beklemeden beğendiğiniz yeni evi alabiliyorsunuz. Üstelik Ev Değiştiren Mortgage ile satın almayı düşündüğünüz yeni evin ekspertiz değerinin % 100’üne kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Bilindiği üzere % 100’e kadar kredi, peşin ödeme yapmadan yeni ev alma avantajını sağlıyor.

Ev Değiştiren Mortgage Avantajları

Yapı Kredi’nin sunduğu mortgage kredisi ile mevcut evinizin satışını beklemek zorunda kalmaz, dolayısıyla da beğendiğiniz yeni evi kaçırma gibi tatsız bir durum yaşamazsınız.

Satın alacağınız evin ekspertiz değerinin % 100’üne kadar kredi kullanabilir, peşin ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Mevcut eviniz satıldıktan sonra, peşin olarak kredinizin bir bölümünü ödeyebilirsiniz. Üstelik bunu yaparken de sizden erken ödeme ücreti alınmaz.

Ev Değiştiren Mortgage Özellikleri

Kredi tutarı, mevcut ve yeni satın alacağınız evin teminatıyla. satın alınacak evin ekspertiz tutarının en fazla % 100’üne kadar olabilir.

Ev Değiştiren Mortgage paketinde konut kredinizi iki dilim halinde kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi, azami 120 aya kadar vade yaptırabilir, kredinizi bütçenize uygun ödeme seçenekleriyle taksitlendirebilirsiniz.

İkinci dilimi ise toplu ödemeniz için kullanabilirsiniz. Azami 12 aya kadar vade yaptırabilir ve mevcut konutunuzun satışıyla kredi ödemenizi toplu olarak yapabilirsiniz. Bu dilim krediyi vadesinden önce kapatmak istediğinizde, sizden erken ödeme ücreti alınmıyor.

Başvuru Belgeleri

Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu
Nüfus Cüzdanı fotokopisi
Gelir Belgesi
Ücretli çalışanlar için: Son maaş bordrosunun fotokopisi
Serbest meslek sahipleri için: Son vergi levhası fotokopisi
Emekliler için: Maaş cüzdanlarının fotokopisi
Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak son 3 ay içinde ve adınıza düzenlenmiş bir fatura aslı (ya da fotokopisi) veya son 3 ay içinde alınmış ikematgah (yerleşim yeri) belgesi
Satın alınacak, teminat gösterilecek konutun tapu fotokopisi

Başvuru sırasında, bu belgelerin asıllarının da gösterilmesi gerektiğini unutmayın.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yapı Kredi Çam ve Sedir Paketi Nedir, Nasıl Alınır?

Yapı Kredi'nin son dönemde başlattığı esnafa ve Kobilere yönelik kampanyalarıyla gündeme gelen Çam ve Sedir paketleri, bankadan kredi almak isteyen...

Kapat