World Card Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

World Card ülkemizin en popüler kredi kartlarından birisi… Televizyon reklamlarında “Türkiye’nin en bonkör kredi kartı” sloganıyla tanıtımı yapılan World Card’ı birçok bankaya hizmet veriyor ama en çok Yapı Kredi’de kullanıldığı için genel olarak Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartı olarak biliniyor.

World Card’ın bu kadar popüler olması ve milyonlarca insan tarafından kullanılması doğal olarak limit yükseltme, limit artırma sorununu da beraberinde getiriyor. Kart bu kadar yaygın olunca limit artırmaya ihtiyaç duyan insanlar doğal olarak “Acaba World Card’da limit yükseltme işlemi uzun sürer mi? Çok bekletirler mi?” sorusunu soruyorlar.

Oysa Worldcard’da limit artırma işlemi son derece kolay. Worldcard’ın limitini arttırmak için Yapı Kredi şubeleri, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı veya Yapı Kredi İnternet şubesinden kredi kartı limit arttırımı talebi yapmak yeterli oluyor. Kart sahibinin koşulları uygunsa World Card limit yükseltme işlemi hemen gerçekleştiriliyor.

BDDK’nın yaptığı yeni düzenlemelere göre bankalar kendi kararlarıyla kredi kartı limiti artırma işlemini kendiliğinden yapamıyorlar. Kredi kartı limitlerinin artırılması için mutlaka kart sahibinin başvuru yapması gerekiyor. Ancak bankalar gelir ve ödeme durumları gerekli koşulları sağlayarak kart sahiplerini arayarak limit artırma işlemini yapmak isteyip istemediklerini soruyorlar. Limit artırımını kabul eden ve bu işlemi teyit eden müşterilerin kredi kartı limitleri arttırılıyor. Bankalar bunun yanısıra otomatik limit artırım talimatı veren kart sahiplerinin kredi kart limitlerini artırabiliyorlar.

Bankalar limit artırımı başvurularında gerekli gördüklerinde son gelir durumunu gösteren belge isteyebiliyorlar. Müşterinin gelir durumunun yanısıra ödeme alışkanlıkları ve ödeme geçmişleri de kredi kartı limit artırımı sürecinde etkili oluyor.

Türkiye’nin en bonkör kartı olan World Card ile yapılan alışverişlerden ve bankacılık işlemlerinden World Puan kazanılıyor. Wordcard üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde sürpriz kampanyalar, indirimler ve taksit imkanlarından yararlanmak mümkün oluyor. Dolayısıyla sadece bir WorldCard sahibi olmakla çok sayıda avantajdan yararlanma fırsatı ortaya çıkıyor.

Sizin de bir Yapı Kredi Worldcard’ınız varsa en yakın Yapı Kredi şubesine giderek zahmetsizce limitinizi artırabilirsiniz. Hatta şubeye gitmek istemiyorsanız Yapı Kredi’nin internet sitesine giriş yaparak Worldcard Limit Artırma butonuna tıklamak suretiyle işleminizi hemen şimdi başlatmanız mümkün… Worldcard ne kadar popüler olursa olsun, limit artırma işleminin diğer kredi kartları kadar çabuk olduğunu göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
TEB Marifetli Hesap Açılışı, Özellikleri, Avantajları

TEB'in "Tasarruf alışkanlıklarınızı değiştirecek" sloganıyla müşterilerinin hizmetine sunduğu Marifetli Hesap, özel faiz oranlarıyla birikimleri günden güne büyüten bir mevduat hesabı...

Kapat