TEB Marifetli Hesap Açılışı, Özellikleri, Avantajları

TEB’in “Tasarruf alışkanlıklarınızı değiştirecek” sloganıyla müşterilerinin hizmetine sunduğu Marifetli Hesap, özel faiz oranlarıyla birikimleri günden güne büyüten bir mevduat hesabı olarak dikkat çekiyor. TEB’de Marifetli Hesap açtırarak birikimlerini değerlendirenler, diledikleri zaman para yatırma ve para çekme işlemlerini kolayca gerçekleştirirken EFT / havale işlemlerinde herhangi bir ücret ödemiyorlar. Üstelik bu hesabı açtıranlardan hesap işletim ücreti de alınmıyor.

TEB Marifetli Hesap Özellikleri

Marifetli Hesap günlük vadeli olarak çalışıyor. Dolayısıyla anapara ve faiz her gün birlikte değerleniyor.

Sıfır bakiye ile dahi açılabiliyor. Bunun anlamı bankaya herhangi bir para yatırmadan bile Marifetli Hesap açılabilmesi… Ancak birikimleriniz 1.000 TL’yi geçtikten sonra faiz kazanmaya başlıyorsunuz.

5.000 TL ve üzeri bakiyesi olan Marifetli Hesap müşterilerine kumbara hediye ediliyor. Hediye kumbaralar TEB şubelerinden alınabiliyor.

Marifetli Hesabı TL olarak açabileceğiniz gibi Amerikan Doları, Euro veya İngiliz Sterlini gibi yabancı para cinsinden de açabiliyor, döviz birikimleriniz için de faiz kazanabiliyorsunuz.

Marifetli Hesap açtıran müşterilere ilk 30 gün boyunca avantajlı Tanışma Faizi sunuluyor. Açacağınız Marifetli Hesap için özel faiz oranı uygulanıyor. Tutar bazında faiz oranları farklılaşıyor.

Hesap açılış tarihinden itibaren faizin uygulanacağı 30 gün başlıyor. Hesapta minimum bakiye altında ya da sıfır bakiye olduğu günler de 30 gün içinde sayılıyor.

teb-marifetli-hesapTanışma Faizi oranı işleme süresi bittikten sonra, hesaba işletilecek “Tanışma Kampanyası Sonrası Faiz Oranı”, banka tarafından müşterinin bir önceki ay ortalama tutarına göre banka tarafından belirleniyor.

Tanışma Kampanyası Sonrası Faiz Oranı tabela (standart) faiz oranına bankanın ortalama bakiye aralığı için belirlediği ek faiz oranının eklenmesiyle hesaplanıyor.

İstenilen sıklıkta hesaptan para çekme, hesaba para yatırma işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz, EFT / Havale İşlemleri; EFT / Havale sisteminin işlediği saatler arasında bankanın İnternet Şubesi / Telefon Şubesi aracılığıyla hesaptan başka hesaba para gönderme işlemleri yapılabiliyor. TEB ATM’lerinden para yatırma / para çekme işlemleri gece 05:00 – 06:00 saatleri dışında her zaman yapılabiliyor.

Marifetli Hesap için hesap işletim ücreti ödemeyeceğiniz gibi EFT ve havale işlemlerini de ücretsiz gerçekleştirebiliyorsunuz.

Çalışma günlerinde saat 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlara, ilgili günün sonunda hesapta kalan bakiye üzerinden faiz işletiliyor, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlara ise faiz ertesi gün işlemeye başlıyor.

Sadece Bireysel müşteriler bu hesaptan faydalanabiliyor. Ticari hesabı olan müşterilere Marifetli Hesap açılamıyor.

Talimat vererek Marifetli Hesap’ta düzenli birikim yapabiliyorsunuz. Müşteri, Marifetli Hesap’a aynı para biriminden müşterinin herhangi bir vadesiz hesabından bakiye transferi talimatı verebiliyor. Kredi kartı limiti kullanılarak birikim yapılması mümkün olmuyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Denizbank Cebimde Kredi ile Gelir Belgesiz 15000 TL Kredi

Denizbank'ın ünlü Her Derde Deva Krediler kapsamınnda Hayat Deniz'de Güzel sloganıyla sunduğu Cebimde Kredi kampanyası yeni fırsatlarla devam ediyor. Beyaz'ın...

Kapat