Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden kazanılan emekliliğin giderek zorlaştığı, yaş limitinin yukarılara çekildiği bugünlerde Bireysel Emeklilik Sistemi önemli bir alternatif olarak sunuluyor. Kısaca BES olarak bilinen bireysel emeklilik sisteminde sadece 10 yıl düzenli emeklilik primi ödemenin yeterli olması ciddi bir avantaj sağlarken 56 yaşında emekliliğe hak kazanılması da sistemi daha cazip hale getiriyor. Çeşitli bankalar sistemi daha da geliştirmek için fırsatlar sunarken Garanti Bankası’nın bu konudaki teklifleri dikkat çekiyor.

Kimler Katılabiliyor

Garanti Bankası’nın sunduğu Bireysel Emeklilik Sistemi, katılanların yatırması gereken primleri tamamen kendi tercihlerine göre belirlemesine dayalı özel bir emeklilik sistemi… katılabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterli oluyor. Serbest meslek sahibi, sanatçı, doktor, ev hanımı, öğretmen, memur, hangi meslekten olursanız olun bu sisteme kolayca katılabiliyorsunuz. SGK’ya bağlı prim ödüyorsanız bile sistem herkese açık…

Garanti BES’e katılmak için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek bireysel emeklilik danışmanlarıyla görüşebilirsiniz. Emeklilik döneminden beklentilerinize ve yapabileceğiniz ödeme miktarlarına paralel olarak size sunulacak BES paketlerinden kendinize uygun olanını seçebilirsiniz.

BES’ten nasıl emekli olunuyor?

BES’e üye olduktan sonra emekliliğe hak kazanmanız için 56 yaşını doldurmanız ve en az 10 yıl süreyle sistemde kalmanız yeterli oluyor. Emekli olduktan sonra birikimlerinizi toplu olarak alabileceğiniz gibi aylık bazda emekli maaşı almayı da tercih edebiliyorsunuz.

Bütçenize göre ödeyeceğiniz her 100 TL tutarındaki prim için devlet de 25 TL katkı yapıyor. Ayda 300 TL prim ödemeniz halinde devletin katkısı da 75 TL’ye yükseliyor. Kısacası kendi yapacağınız ödemelerin yanısıra devletin yaptığı katkılar da Garanti BES hesabınızda birikiyor ve çeşitli yatırım araçlarına yönlendirilerek değerleniyor.

Diğer Avantajlar

Her bütçeye uygun farklı planlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Ödeme periyodunu kendi tercihinize uygun belirleyebilirsiniz. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olmak üzere size sunulan seçeneklerden kendinize uygun olannı tercihleyebilirsiniz.

Ödemelerinizi Garanta Bankası kredi kartıyla yapmanız halinde özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.

İstediğiniz zaman ödemelere ara verebilir, uygun olduğu zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

BES sistemine ne kadar erken katılırsanız, o kadar avantajlı olursunuz.

One Response to Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları…

  1. fatma dağlıoğlu dedi ki:

    merhaba 2013 yılı şubat ayında bes ödemeye başladık. şu an ağustos ayındayız. Hala elimize şözleşme gelmedi.Kuşadası şubesi sorunumuzla hiç alakadar olmuyor. acaba siz bizi kandırıyor musunuz? Lütfen şözleşmeyi görmek benim en doğal hakkımdır, bu ürünü pazarlarken süslü kelimeler söyleyip sonra da alakasız davranmak hiç hoş değildir. Sizden son kez rica ediyorum. LÜTFEN SÖZLEŞMEYİ ADRESİME GÖNDERİN. SAYGILARIMLA. FATMA DAĞLIOĞLU

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Deniz Bonus SMS ile 0 Faizli Nakit Avans Cepte Kampanyası

Denizbank Deniz Bonus, yeni SMS kanalına özel "Nakit Avans Bir SMS ile Cebinizde" kampanyası başlattı. Hayatınızı kolaylaştırmayı hedefleyen kampanya çerçevesinde...

Kapat