Yapı Kredi’de cep telefonuna havale göndermek şimdi ücretsiz

Yapı Kredi yeni yılla birlikte “Cebe Havale” sisteminin startını verdi. Üstelik bir yakınının cep telefonu numarasına havale gönderenler, 31 Mart 2013 tarihine kadar herhangi bir havale ücreti ödemiyorlar. Hatta daha da güzeli, Yapı Kredi’nin Cebe Havale kampanyasına katılmak için havale gönderdiğiniz kişinin Yapı Kredi müşterisi olması dahi gerekmiyor. Kısacası bir cep telefonu numarası olması yeterli…

Yapı Kredi Cebe Havale sistemi için “havale göndermenin en pratik yolu” deniyor. Özelliklerine baktığımızda sayısız kolaylık sağlandığını, işin en pratik yoldan hallolması ve zahmet çekilmemesi için yeni özellikler eklendiğini görüyoruz. Bu özellikleri şöyle bir gözden geçirelim.

Cebe Havale Özellikleri

Cebe Havale ile, Yapı Kredi müşterisi olsun olmasın, istediğiniz kişiye havale yollayabiliyorsunuz. Üstelik o kişinin hesap numarasını, IBAN gibi detayları bilmenize dahi gerek kalmıyor. Havale göndereceğiniz kişinin sadece cep telefonu numarasını girmeniz yeterli…

Cebe Havale ile para transferi yapmak için öncelikle Yapı Kredi internet şubesine giriş yapmanız gerekiyor. Para Transferleri menüsünün altındaki Cebe Havale menüsüne tıklayarak para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz para miktarını yazıyorsunuz. Sizin yapmanız gerekenin hepsi bu…

Parayı alacak olan kişi, herhangi bir Yapı Kredi ATM’sine giderek Kartsız İşlemler Menüsüne giriyor. TC Kimlik Numarasını, cep telefonu numarasını, cep telefonuna gelen mesajdaki güvenlik kodunu ve sizin gönderdiğiniz tutarı tuşlamak suretiyle parayı kolayca çekiyor.

yapi-kredi-adan-zyeDiğer Özellikler

– Cebe Havale ile para gönderenler, 31 Mart 2013 tarihine kadar herhangi bir havale ücreti ödemiyorlar.

– Cebe Havale ile gönderilen tutarın, alıcı tarafından 48 saat içerisinde çekilmesi gerekiyor. Gönderilen tutarın 48 saat içerisinde çekilmemesi, ya da alıcının gerekli bilgileri 3 kez yanlış girmesi durumunda tutar, göndericinin hesabına iade ediliyor.

– Cebe Havale ile gönderilen tutar sadece Yapı Kredi ATM’lerinden çekilebiliyor. Diğer bankaların ATM’leri kullanılamıyor.

– Cebe Havale ile Türkiye’deki GSM Operatörlerine ait tüm cep telefonu numaralarına para gönderilebiliyor. Yabancı operatörlere ait numaralara para gönderilemiyor. Buradaki “Türkiye’deki GSM Operatörleri” cümlesiyle Türkcell, Vodafone ve Avea kastediliyor.

– İşlem sırasında gönderilen SMS’lerden herhangi bir ücret alınmıyor.

– Cebe Havale ile 10 TL ve katları olacak şekilde, günlük 1000 TL’ye kadar para gönderilebiliyor.

– Cebe Havalede zaman kısıtlaması yok. 7 gün 24 saat Cebe Havale yapabilirsiniz. Bu da dilerseniz gecenin bir yarısında da kolayca havale gönderebileceğiniz anlamına geliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Köprü Ve Otoyollar Geçişi İçin Ücretsiz HGS Etiketi Garanti Bankası’nda

Köprü ve otoyol geçişlerinde KGS uygulaması 31 Aralık tarihinde sona eriyor. Bu tarihten sonra köprü ve otoyollarda bariyersiz şekilde hızlı...

Kapat