Vakıfbank Avantajlı Kira Paketi Nasıl Çalışıyor?

Kira ödemelerini Vakıfbank aracılığıyla gerçekleştiren kiracılara ve gayrımenkul sahiplerine ayrıcalıklı ve avantajlı “Kira Paketi” sunuluyor. Vakıfbank’ta Kira Paketi hesabı açtırıp ödemelerini bu hesap üzerinden aylık veya yıllık bazda yapanlar, bankacılık hizmetlerinden avantajlı olarak yararlanma fırsatı buluyorlar.

Kira Paketi Avantajları

Kiracılar, kira ödemelerini düzenli havale veya EFT yoluyla gayrımenkul sahibinin hesabına aktarabiliyorlar. Ödemelerde hangi yöntemin seçileceğini kiracı belirliyor.

Vadesiz TL mevduatınıza kira ödemeleri için düzenli havale talimatı verdiğiniz takdirde herhangi bir havale ücreti ödemiyorsunuz.

Kira Paketi’nin tanımlı olduğu vadesiz TL hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmıyor.

Hesabınızdaki bakiyenizin kira ödemesine yeterli olmaması halinde size özel indirimli Kredili Mevduat Hesabı’ndan yararlanma imkanınız oluyor, kira ödemeniz o hesabınızdan gerçekleştiriliyor. Böylece kira ödemesinde herhangi bir gecikme yaşanmıyor.

Gayrımenkul Sahiplerinin Avantajları

Kira ödemelerinin düzenli olarak aktarıldığı vadesiz TL mevduat hesabınız için hesap işletim ücreti alınmıyor.

Size özel indirimli Kredili Mevduat Hesabı’nızın getirdiği tüm avantajlardan yararlanma imkanına sahip oluyorsunuz.

Koşullar

Vakıfbank Kira Paketi kapsamında değerlendirilecek kira bedelinin aylık en az 300 TL tutarında olması gerekiyor.

Kiracılara ve gayrımenkul sahiplerine Bankomat 7/24 hesabı açılıyor. Bu hesaba asgari bir maaş / gelir tutarında kredi limiti tanımlanıyor.

Kiracıların, kira tutarlarını düzenli havale veya EFT ile gayrımenkul sahibinin hesabına aktarması gerekiyor.

Gayrımenkul sahiplerinin, paket kapsamında sunulan avantajlardan yararlanması için kira gelirini Vakıfbank’tan düzenli havale yoluyla alması gerekiyor. Başka bir deyişle, kira gelirini EFT, havale veya para yatırma işlemleriyle alan gayrımenkul sahipleri paketin avantajlarından yararlanamıyorlar.

Kira bedelini yıllık bazda peşin ödemek isteyenlere uygun faiz oranı ve vade seçenekleriyle “Halinizden Anlayan Kira Kredisi” fırsatı sunuluyor. Yıllık kira ödeyenler bu krediden yararlanabiliyorlar.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti’den Emeklilere Özel Düşük Masraflı Kredi

Garanti Bankası'nın sadece emekliler için başlattığı düşük masraflı kredi kampanyası 31 Ocak 2013 tarihine kadar devam ediyor. SSK, Emekli Sandığı...

Kapat