Garanti Sömestr Kredisi sadece nüfus cüzdanıyla alınıyor

İlk, orta dereceli okullarla üniversitelerde sömestr tatilinin başlamasıyla birlikte ailelere yeni masraf kapıları açıldı. Çocuklara karne hediyesi, kısa da olsa bir sömestr tatili, ikinci yarı hazırlıkları derken masraf listesinin kabarması kaçınılmaz oldu. Bir yandan bu yeni masraflara yetişmeye çalışırken bir yandan da eskiden çekilmiş kredilerin taksit ödemeleri olunca insanlara bir nebze olsun nefes aldıracak yeni kredi akışı kanallarına ulaşım gerekli hale geldi.

Garanti Bankası bu ihtiyacı gözönüne alarak, “Okullarda sömestr başlıyor, ihtiyaçları Garanti karşılıyor” sloganıyla yeni bir kredi kampanyası başlattı. Düşük faizli ve avantajlı Sömestr Kredisi’nden gelir belgesiz, ikametgahsız, sadece nüfus cüzdanıyla yararlanılabiliyor. Üstelik 50.000 TL’ye ve 60 aya varan vadeler için başvuru yapılabiliyor.

Garanti Bankası Sömestr Kredisi’nin 3 aydan başlayan vadeleri 60 aya kadar uzanıyor. Küçük bir kredi dilimine ihtiyacı olanlar 3.000 TL tutarındaki krediyi 9 ay vadeyle aldığı takdirde aylık bazda 350 TL taksit ödemesi yeterli oluyor. Bu seçenekte faiz ise % 0.85 şeklinde gerçekleşiyor. 24 ay vadeyle 10.000 TL Sömestr Kredisi kullananlar aylık % 0.95 faiz oranından yararlanırken aylık 478 TL taksit ödemesi yapıyorlar. “Bunlar bana yetmez, en yüksek tutarı ve en uzun vadeyi istiyorum” diyenler için de 60 ay vadeli 50.000 TL Sömestr Kredisi seçeneği var. Bu seçeneği tercih edenler % 1.15 faiz oranıyla aylık 1.230 TL geri ödemelerle kredi borcunu kolayca ödüyorlar.

Kampanya kapsamında 50.000 TL ve 60 ay vadeye kadar kredi kullanılabiliyor. 37 – 60 ay seçeneği bordrolu çalışanları kapsıyor. Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı, tahsis ücreti, vergi ve sigorta priminden oluşuyor. Sigorta primi yaşa ve teminata göre değişiklik gösterebiliyor. Başvuru sahibinin SGK kaydının olmaması veya doğrulanamaması durumunda belge talep edilebiliyor.

Garanti Sömestr Kredisi’ne internet üzerinden de başvurabilirsiniz. Garanti internet sitesine giriş yaptıktan sonra “Başvur” butonunuyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Garanti internet şubesinde daha önce açılmış bir hesabınız varsa, Başvurular menüsü Kredi adımı Destek Kredisi seçeneğinden hemen başvurabilir, anında kredi onayınızı alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kamu Çalışanına, Emekliye 15 Maaş Kredi – Yapı Kredi

Kamu çalışanlarına ve emeklilere yılın ilk sürprizi Yapı Kredi'den geldi. Yapı Kredi, kamu çalışanları ve emekliler için hazırladığı özel Süper...

Kapat