Garanti’den Emeklilere Özel Düşük Masraflı Kredi

Garanti Bankası’nın sadece emekliler için başlattığı düşük masraflı kredi kampanyası 31 Ocak 2013 tarihine kadar devam ediyor. SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur emeklilerine özel kampanyada 3 ayda bir maaş alan kamu emeklilerine 3 ayda bir taksit ödeme imkanı da sunuluyor. Özel sektör emeklisi olanlar ise taksitlerini aylık dilimler halinde ödemeye devam edebiliyorlar.

Garanti’nin tüm emeklilere 60 aya varan vadelerde ve özel indirimli faiz oranıyla kredi alma fırsatı sunan kampanyasına başvuru yaparken sadece nüfus cüzdanınız, adres belgeniz ve emekli olduğunuzu gösteren herhangi bir belge yeterli oluyor. Adres belgesi olarak, kredi çeken adına düzenlenmiş son aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası veya muhtardan alınacak ikametgah belgesi yeterli oluyor. Emekli belgesi olarak da emekli kimliği, emekli hesap cüzdanı veya emekli sağlık karnesi gibi belgeler kabul ediliyor.

Ayrıca kredi başvurusu yapmak için Garanti Bankası şubesine giderken bu belgeleri yanınızda bulundurmanıza da gerek yok. Kredi başvurunuzu hiçbir belge olmadan yapabiliyor, kredi sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz. Yukarıda sayılan belgeleri kredi onayınızı aldıktan sonra tamamlamanız mümkün… Üstelik emekli maaşınızı Garanti Bankası’ndan almaya tercih ettiğiniz takdirde kredi geri ödemelerinizde de şubeye gitmenize gerek kalmıyor.

Garanti’nin “Emekliye Destek Kredisi” kapsamındaki düşük faizli kredi kampanyasına 5.000 TL veya 10.000 TL kredi çekmek suretiyle katılabilirsiniz. 36 ay vadeyle 5.000 TL kredi kullanmanız halinde aylık faiz oranı % 1.26 oluyor. Geri ödemeler aylık 181 TL şeklinde gerçekleşirken 210 TL dosya masrafı alınıyor. 10.000 TL kredi kullanılması durumunda ise 60 ay vadede % 1.36 faiz uygulaması sonucunda aylık 262 TL geri ödeme yapılıyor. Bu seçenekteki dosya masrafı 193 TL şeklinde gerçekleşiyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bir Şekerbank Klasiği: 50.000 TL’ye kadar Kış Güneşi Kredisi

Büyüklerimiz "kış ayı dert ayı" diye boşuna dememişler. Aralık ayından itibaren giyim kuşam harcaması, okul taksiti, ısınma masrafı, ulaşım masrafı...

Kapat