Burgan Bank krediler ve mevduatlar ile büyüyecek

Türkiye’de 28 Ocak 2013 itibariyle yeni bir banka faaliyete geçti. 2012 yılı aralık ayında Eurobank – Tekfenbank hisselerini satın alan Burgan Bank CEO’su Eduardo Eguren, yeni bankanın açılışıyla ilgili olarak düzenlenen toplantıda Kuveyt kökenli bir banka olduklarını, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’dan sonra genişleme ağının yeni halkası olarak Türkiye’yi seçtiklerini, Eurobank ve Tekfenbank hisselerini alırken amaçlarının Türkiye’de krediler ve mevduatlarla büyümek olduğunu açıkladı.

Kuveyt’in en genç bankası olduklarını belirten Eguren, alınan bir kararla birlikte bölgede büyüme stratejisine girdiklerini dile getirerek, ”Biz uzun vadeli düşünüyoruz. Müşterilerimizin uzun vadeli olmasını istiyoruz. Türkiye her zaman ilgimizi çekti. Türkiye ile ilgili olarak dört temel hedeften bahsedebiliriz. Bu bizim tercih ettiğimiz bir operasyondu. Türkiye’de başarılı olursak bölgede de başarılı oluruz” dedi.

Burgan Bank: Gücün Merkezindesiniz

“Gücün Merkezindesiniz” sloganıyla yola çıkan Burgan Bank, bireysel bankacılık, uzman portföy yönetimi anlayışı ve çözüm odaklı yatırım danışmanlığı hizmetleriyle her türlü finansal ihtiyacı karşılamak için faaliyet gösterecek. Yeni bir bireysel bankacılık deneyimi sunmayı hedefleyen Burgank Bank’ta mevduat, kredili mevduat, ihtiyaç kredisi, kredi kartı, banka kartı, sigorta, yatırım fonları, kiralık kasa gibi bankacılık hizmetlerinin tamamı müşterilere sunulacak.

Konut, otomobil, beyaz eşya, mobilya alımı veya tatil, eğitim sağlık, evlilik, harcamaları gibi tüm acil nakit ihtiyaçlarda çözümler getirilirken ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla destek sağlanacak. Ayrıca taşıt kredisi, konut kredisi, bireysel finansman kredisi, eğitim kredisi gibi belli başlı bireysel bankacılık hizmetlerinin hepsinde Burgan Bank var olacak.

Bunların yanısıra Burgan Bank, kurumsal bankacılık alanında da faaliyet gösterecek. Dış ticaret kredisi, leasing, faktoring, dış ticaret ve finansmanı, nakit yönetim ürünleri gibi alanlarda özel çözümler getirerek yoğun rekabetin yaşandığı iş dünyasında daha etkin çalışma olanakları sağlayacak. Kaliteli ürünlerin oluşturduğu geniş bir ürün yelpazesine sahip olarak, faaliyetlerini verimli ve etkili bir şekilde yerine getirmeyi hedefleyecek.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti Bankası Yatırım Fonları

Garanti Bankası'nın yatırımcıların tercihine sunduğu Osmanlı Altın Fonu'nun amacı dünya altın piyasasındaki fiyat gelişmelerini fonun yatırımcısına yansıtmak... Altına paralel getiri...

Kapat