Zorunlu Trafik Sigortası Garanti Bankası Kredi Kartına 4 Taksit

En hızlı, kolay ve gecikmesiz şekilde zorunlu trafik sigortalarını yaptırmak isteyenler şimdi Garanti Bankası’nı tercih ediyor. Üstelik Garanti Bankası ve Eureko Sigorta işbirliğiyle Bonus, Miles & Smiles ve American Express kartları ile zorunlu trafik sigortası 4 taksitle ödenebiliyor. Eureko Sigorta’nın sunduğu ek hizmetler de cabası. Zorunlu trafik sigortası poliçesi peşin olarak düzenlenmekle birlikte Bonus, Shop & Miles ve Amex kredi kartlarına 4 taksitle ödeme imkanı tanınıyor.

Herkesin bildiği gibi trafiğe çıkan her araç için zorunlu trafik sigortası yaptırmak gerekiyor. Zorunlu trafik sigortası araç sahiplerine bir kaza anında diğer kişilere verebilecekleri maddi ve bedensel zararların tazmini için güvence veriyor. Oluşabilecek zararlar zorunlu trafik sigortasının yaptırıldığı sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.

Araçla kaza yapılması halinde karşı taraftaki araçta maddi zararlar oluşabilir. Trafik sigortası bu maddi zararları karşılar. Bunun yanında karşı taraftaki araçta ya da yolda bulunan kişi ya da kişilerin yaralanması gibi durumlarda ortaya çıkabilecek tedavi masrafları da sigorta tarafından karşılanır. Sakatlanma ve ölüm teminatı ise karşı taraftaki kişi ya da kişilerin ölümü ya da sakat kalması durumunda ödenecek tazminatı kapsar. Bu durumda yapılacak aktüerya değerlendirilmesi sonucu ödenecek tazminat belirlenir.

Zorunlu trafik sigortası poliçesi ana teminat limitleri tüm sigorta şirketlerinde aynı tutarlarda uygulanıyor ve Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyor. Buna göre 2012 yılına ait teminat limitleri şu şekilde: Maddi tazminat araç başına 22.500 TL, kaza başına 45.000 olarak uygulanıyor. Tedavi giderleri kişi başına 225.000 TL, kaza başına 1.125.000 TL, sakatlanma ve ölüm tazminatı ise kişi başına 225.000 TL, kaza başına 1.125.000 TL olarak belirlenmiş durumda. Bir kazada zarar gören bir kişi varsa kişi başına tutarlar uygulanırken, birden fazla zarar görenler olması durumunda kaza başına tutarlar devreye giriyor.

Eureko Sigorta sigorta döneminin hasarsız geçilmesi durumunda hasarsızlık indirimi sunuyor. İlk hasarsız yıl için % 10, ikinci yıl için % 15, üçüncü ve daha sonraki yıllar için % 20 hasarsızlık indirimi sunuluyor.

Eureko Sigorta’nın sunduğu zorunlu trafik sigortasının kapsamı bazı alternatifler için ek teminat primi ödenerek genişletilebiliyor. Bunlar arasında ölüm ve sürekli sakatlık, mali mesuliyet, hukuksal koruma var. Plus ve Premium olarak tercih edilebilen paketlerde ek teminat primi 60 TL ve 75 TL olarak ödeniyor ve değişik tutarlarda ek teminatlardan yararlanmak mümkün oluyor. Ek olarak alınan mali mesuliyet teminatı, gerçekleşen olayda zorunlu trafik sigortası priminin yetmemesi durumunda devreye giriyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Finans Emeklilik’ten Devlet Katkı Paylı Kolay Emeklilik Planı

Türkiye'de bireysel emeklilik sistemini teşvik etmek amacıyla 2013 yılından itibaren devlet katkı payı uygulaması başlıyor. Bu çerçevede artık bireysel emeklilik...

Kapat