Köprü Ve Otoyollar Geçişi İçin Ücretsiz HGS Etiketi Garanti Bankası’nda

Köprü ve otoyol geçişlerinde KGS uygulaması 31 Aralık tarihinde sona eriyor. Bu tarihten sonra köprü ve otoyollarda bariyersiz şekilde hızlı geçiş yapmayı sağlayan HGS sistemi kullanılacak. HGS harfleri Hızlı Geçiş Sistemi kelimelerinin kısaltılmış şeklinden oluşuyor. Garanti Bankası aracılığıyla HGS alanlar ise tanıtım kampanyası boyunca herhangi bir ücret ödemiyorlar.

Garanti Bankası HGS başvurusu İnternet Şubesi Başvurular Menüsünün altında yer alan HGS / OGS adımından yapılabiliyor. HGS etiketleri başvuru yapanların adreslerine ücretsiz olarak teslim ediliyor. Dileyenler ise HGS etiketlerini Garanti şubelerine giderek anında alabiliyorlar ve kullanmaya başlayabiliyorlar. Garanti Bankası’nın tanıtım kampanyası süresince HGS etiketleri ücretsiz. HGS ürününe başvuru yapmak için Garanti Bankası’ndan kredi kartı sahibi olmak ya da Garanti Bankası’nda herhangi bir mevduat hesabına sahip olmak gerekiyor. Garanti Bankası’nda hesap açtırmak çok kolay.

Bir diğer köprü ve otoyol geçiş ürünü olan OGS ise otoyol ve köprülerden pratik ve hızlı geçiş yapma imkanı sunan bir cihaz. Garanti Bankası’ndan OGS cihazı başvurusu yapmak isteyenler Garanti Şubelerinden, Garanti İnternet Şubesinden ve 444 0 333 numaralı Alo Garanti’den başvuru yapabiliyor. OGS cihazı 60 TL karşılığında Garanti Bankası şubelerinden alınabiliyor.

HGS ödemeleri için Garanti Bankası’ndaki vadesiz hesaptan ya da kredi kartından otomatik ödeme talimatı verilebiliyor. HGS bakiyesi belirlenmiş limitten aşağıya düştüğünde daha önceden bildirilen yükleme miktarı kadar bakiye HGS’ye yükleniyor. Böylece limit derdi olmadan rahatça seyahat etme imkanı doğuyor. 31 Aralık tarihine kadar sürecek kampanyada bir müşteri en fazla 5 adet ücretsiz HGS etiketi alabiliyor. Filo kapsamındaki araçlar kampanyadan yararlanamıyor.

İlk aktivasyon sırasında PTT tarafından belirlenen minimum yükleme tutarının HGS’ye yüklenmesi gerekiyor. Araç sınıflarına göre değişen bu minimum yükleme tutarı 1. sınıf araçlar için 30 TL olarak uygulanıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Brandium Ataşehir Rezidans Yaşam ve Alışveriş Merkezi Nerede?

Brandium Ataşehir, adından da anlaşılacağı üzere İstanbul'un Anadolu yakasının gözde finans ve yaşam merkezi Ataşehir'de yükseliyor. 2013 yılı sonlarında tamamlanması...

Kapat