ING Turuncu Hesap Nedir, Nasıl Açılır?

ING Turuncu Hesap

ING Turuncu Hesap istendiği anda para yatırılan, istendiği anda çekilebilen bir vadeli mevduat hesabı olarak bilinir. Bol kazançlı faizin gecelik işlediği, hesaba günlük geçtiği hesap olarak da tanınır. Konuya daha teknik açıdan bakanlar da piyasa şartlarına göre rekabetçi faiz oranlarıyla birikimlerin cazip getiri sağladığından söz ederler. Avantajlı cazip oranlarıyla paraya para katılan hesap olduğundan dem vurulur.

Peki, televizyon tanıtımlarını Acun Ilıcalı’nın sevimli aslanımızla beraber yaptığı ING Turuncu Hesap tam olarak nedir, hesap nasıl açılır, ne gibi avantajlar sağlar, faizi ne kadardır, limitleri nasıl işler, hesap işletim ücreti alınır mı? Bu soruların yanıtlarını toplu olarak şöyle bir gözden geçirelim.

ING Turuncu Hesap’ta faiz işleyişi

ING Turuncu Hesap faiz oranları gecelik olarak işletilir. Kazanılan faiz yine günlük olarak hesaba geçer. Ana para ve faiz her gün birlikte değerlendirildiği için diğer vadeli mevduat hesaplarına kıyasla önemli avantaj sağlar.

Para nasıl yatırılır

ING Bank şubelerinden nakit olarak veya diğer hesaplardan virman yaparak ING Turuncu Hesap’a para yatırılabilir. Havale ve EFT sistemlerine uyumludur. Bu özelliği sayesinde direkt EFT veya havale yaparak da hesaba para yatırılabilir.

Para nasıl çekilir

Nakit paraya ulaşmak istediğinizde ING Bank şubelerine giderek para çekebilirsiniz. Eğer ING Bank’ta bir vadesiz hesabınız varsa, Turuncu Hesap’tan o hesaba transfer yapmak suretiyle ATM’lerden de paranıza erişebilirsiniz. Ancak bunun için mutlaka bir vadesiz hesabınız olması gerekir.

Günlük bankacılık işlemleri nasıl yapılır

ING Turuncu Hesap aslında bir tasarruf hesabı olarak tasarlandığı için bu hesap üzerinden fatura ödemesi, otomatik ödeme talimatı gibi günlük bankacılık işlemleri yapılamaz. Ancak ING’de ayrı bir vadesiz hesap açtırıp bunu Turuncu Hesabınıza bağlarsanız işlemlerinizi vadesiz hesabınız üzerinden yapabilirsiniz. Ancak vadesiz hesabınızın hesap işletim ücretine tabi olacağını unutmayın.

Masraflar ve limitler nasıldır

ING Turuncu Hesap açtığımızda bu hesabınız için hesap işletim ücreti alınmaz. Bu hesabı açmak için herhangi bir alt limit zorunluluğu yok. Az veya çok, istediğiniz miktarda parayla bu hesabı açabilirsiniz. İnternet ve telefon bankacılığıyla EFT / havale işlemleri ücretsiz gerçekleşir. Hafta içi günlerde saat 17:00’den önce hesap açarsanız aynı gün faiz kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası Cep Şube ile Yapılan Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankası yeni ürünü Cep Şube ile bankacılık işlemleri yapma konusunda büyük kolaylıklar getirdi. Ziraat Bankası Cep Şube ile cep...

Kapat