Garanti Bankası Harcadıkça Biriktiren Gelecek Hesabı

Garanti Bankası’nın Gelecek Hesabı ile, bugünden ufak tutarlarla birikime başlayabilir, para harcadığınız zamanlarda bile birikim yaparak yarınlarınıza yatırım yapabilirsiniz. Belirlediğiniz birikim tutarı her ay seçtiğiniz tarihte otomatik olarak vadesiz hesabınızdan Gelecek Hesabı’nıza aktarılıyor. Dilediğiniz zaman şube ve Paramatik’lerden Gelecek Hesabı’nıza para yatırabiliyorsunuz.

Üstelik, kredi kartınıza Harcadıkça Biriktiren özelliği tanımlayabiliyor ve harcamalarınız üzerinden belirlediğiniz oranda birikim tutarını Gelecek Hesabı’nıza aktarmayı tercih edebiliyorsunuz.

Gelecek Hesabı’yla, birikim yapmaya başlar başlamaz günlük kazanç sağlıyorsunuz. Her ay belirlediğiniz tutarda birikim yapar ve hesabınızdaki parayı çekmezseniz, ek faiz getirisi de elde ediyorsunuz. Gelecek Hesabınıza ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilir, hesabınızı kapatmadan ve getiri kaybı olmaksızın para çekebiliyorsunuz.

Özellikleri

Gelecek Hesabı’nızda birikimlerinizi TL cinsinden yapabilirsiniz.
Aylık minimum birikim tutarı 75 TL’dir.
İstediğiniz zaman, minimum 50 TL olacak şekilde Şube ve ATM’lerden hesaba para yatırabilirsiniz.
Hesap açılışında, mevcut birikimleriniz varsa “açılış tutarı” olarak Gelecek Hesabınıza aktarabilir veya para yatırmadan sıfır bakiye ile hesap açabilirsiniz.
İhtiyaç anında, hesabınızı kapamadan ve getiri kaybı olmadan, Şube ve ATM’lerden para çekebilirsiniz.
Kendi belirlediğiniz düzenli birikim tarihleri arasında, hesabınıza belirlediğiniz birikim tutarı kadar para yatırır ve hesabınızdan para çekmezseniz, ilgili birikim dönemi için elde ettiğiniz getiri üzerine ek faiz getirisi elde edersiniz.
Düzenli birikim tutarınızı, minimum birikim tutarının altına düşmeyecek şekilde, istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.
Düzenli birikim tutarınızın yatmadığı aylarda, hesabınız kapanmaz ve getiri elde etmeye devam eder. Sadece ek faiz getirisi elde etmezsiniz.

Gelecek Hesabı nasıl açılır?

Garanti şubelerinden hesabınıza para yatırarak veya hesabınızda hiç para olmadan Gelecek Hesabı açabilirsiniz. Para yatırarak hesap açmanız halinde, birikimleriniz ilk gün itibarıyla değerlenmeye başlıyor ve faiz getirisi günlük hesaplanarak, gün sonunda hesabınıza aktarılıyor.

Düzenli Birikim Tutarı nedir?

Düzenli birikim tutarı, en az 75 TL olacak şekilde, sizin belirlediğiniz bir miktar… Seçtiğiniz vadesiz hesabınızdan düzenli birikim aktarımlarının hangi gün yapılacağına siz karar veriyorsunuz. Buna göre, her ay seçtiğiniz günde belirlediğiniz birikim tutarı Gelecek Hesabınıza otomatik aktarıldığı için ayrıca takip etmeniz gerekmiyor.

Düzenli birikim tarihinde, seçtiğiniz vadesiz hesabınızda belirlediğiniz birikim tutarı kadar para bulunmuyorsa, minimum 50 TL olacak şekilde kısmi tahsilat gerçekleşiyor. Düzenli birikimleriniz, Gelecek Hesabınıza aktarıldığı gün itibarıyla değerlenmeye başlıyor.

Gelecek Hesabından acil ihtiyaçlar için para çekilebilir mi?

İhtiyaç anında, size en yakın şube ve Paramatik’lerden istediğiniz tutarda para çekebilirsiniz. Hesabınızdaki tüm tutarı çekmediğiniz sürece, hesabınız kapanmaz ve getiri kaybetmeniz sözkonusu olmaz.

Gelecek Hesabına hangi koşullarda ek faiz getirisi elde edilir?

Belirlediğiniz düzende ve tutarda birikim yapar, hesabınızdan para çekmezseniz, günlük getiriye ek olarak, dönem sonunda ek faiz getirisi de elde ediyorsunuz.

Gelecek Hesabı nasıl kapanır?

Hesabınızdaki tüm tutarı çekmediğiniz veya şubbeye bizzat gidip Gelecek Hesabınızı kapamadığınız sürece, Gelecek Hesabınız açık kalır ve buradaki birikim tutarı günlük değerlenir.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti Bankası 2013 Yılbaşı Kredisi
Garanti Bankası 2013 Yılbaşı Kredisi – 50000 TL %0,85 Faiz

İhtiyaç kredisinde yılın fırsatı Garanti Bankası'ndan geldi. Yeni yıla özel daha düşük faizli ve sadece 5 TL dosya masraflı kolay...

Kapat