Finansbank Konut Kredisi Seçenekleri

“2013 yılında artık kira ödemek istemiyorum. Uygun koşullarda bir ev sahibi olmanın zamanı geldi” diyenler için Finansbank’ta çok çeşitli seçenekler var. Finansbank’ın “Mortgage Kolay” sistemi sayesinde beğendiğiniz evi almak ve kısa sürede yerleşip kiradan kurtulmak şimdi daha kolay… Üstelik konut kredisi çekme ve ödeme sürecinde aklınıza takılan her konuyu Finansbank mortgage uzmanlarıyla paylaşabiliyor, sorunları birlikte çözebiliyorsunuz.

Standart Konut Kredisi

– Gerçek kişilerin mesken alımı amaçlı kullanılabiliyor.
– Sadece TL cinsinden kullanılması mümkündür.
– Maksimum kredi vadesi 180 aydır.
– Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar konut kredisi çekilebiliyor.
– Teminat olarak konutun 1. dereceden ipoteği alınıyor.
– Tercih edilmesi halinde işsizlik sigortası yaptırılıyor. İşsiz kalınması veya kaza ve hastalık sonucu gelir kaybına uğranması durumunda taksit ödemelerini teminat altına alıyor.
– Sabit faizli mortgage kredilerinde erken ödeme ve erken kapamalarda faiz indirimi yapıldıktan sonra ödenen tutar üzerinden %2 ücret tahsil ediliyor.
– Kredi geri ödeme planınızı müşteri temsilcinizle konuşarak tamamen kendi koşullarınıza göre oluşturabiliyorsunuz.

Evini Değiştiren Konut Kredisi

Finansbank’ın, yeni bir ev almak isteyen ancak bunun için önce mevcut evini satması gereken müşterilerine özel bir seçeneği…

Yeni alacağı evi bulmuş olan ancak evini satamayan ya da bugünkü koşullarla evini acilen satmak istemeyen ev sahipleri, Evini Değiştiren Mortgage ile yeni alacakları evin % 100’üne kadar kredi kullanabiliyor ve özel olarak oluşturulan ödeme planıyla standart konut kredisine göre %40’a varan oranlarda daha düşük taksit ödeme fırsatı elde ediyorlar. Üstelik 36. aya konulan toplu ödeme tutarının konut satılarak erken ödenmesi durumunda toplu ödeme için herhangi bir erken kapama komisyonu tahsil edilmiyor.

Kamu Çalışanları İçin Konut Kredisi

Kamu çalışanları için en uygun koşullarla verilen konut kredisi… Emeklerinin karşılığını emeklilikten önce almak isteyenler için iki ayrıcalık sunuluyor.

Emekliliğine 8 yıldan az kalan kamu çalışanları için; emekli ikramiyesinin belli bir tutarı ‘ara ödeme’ olarak ödeme planına yerleştiliyor. Size özel konut kredisi faiz oranları ve rahatça ödeyebileceğiniz taksitlerle ev sahibi oluyorsunuz.

Emekliliğine 8 yıldan uzun süre olan kamu çalışanlarının “Emekliliğe çoookva^r” diye üzülmesine gerek yok. Kamu çalışanı olanlar, Finansbank şubelerine başvurup kamuya özel konut kredisi faiz oranlarından yararlanıyorlar.

– Maksimum kredi vadesi 96 aydır.
– Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %70’ine kadar kredi kullanılabiliyor.
– Teminat olarak konutun 1. dereceden ipoteği alınıyor.
– İstenildiği takdirde Herşey Dahil kullandırılabiliyor.
– Ödeme planına konan toplu tutarın tek seferde erken ödenmesi halinde erken kapama komisyonu alınmıyor.
– Ödeme planında emekli ikramiyesinin maksimum %70’i, emekli olunacak tarihten en fazla iki ay sonraya ara ödeme olarak konulabiliyor. Emekli ikramiyesi ödeme planına vade sonunda konulabildiği gibi ara ödeme olarak da konulabiliyor.

Eşit Anapara Ödemeli Konut Kredisi

Kullanacağınız konut kredisinin faiz oranı ve vadesi aynı kalmak şartıyla; geri ödeme tutarınızın, yani ödeyeceğiniz taksitlerin toplamının standart krediye göre daha az olmasını istiyorsanız bu seçeneği düşünebilirsiniz.

– Maksimum kredi vadesi 180 aydır.
– Kullandırım anında banka tarafından ilan edilen standart mortgage faiz oranları uygulanıyor.
– Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanılabiliyor.
– Teminat olarak konutun 1. dereceden ipoteği alınıyor.
– Tercih edilmesi halinde işsizlik sigortası yaptırılıyor. İşsiz kalınması veya kaza ve hastalık sonucu gelir kaybına uğranması durumunda taksit ödemelerini teminat altına alıyor.
– Sabit faizli konut kredilerinde erken ödeme ve erken kapamalarda faiz indirimi yapıldıktan sonra ödenen tutar üzerinden % 2 ücret tahsil ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartını Patlatan 10 Önemli Hata

Kredi kartı kullanmak artık çağımızın bir gereği haline geldi. Türkiye'nin uluslararası finans sistemine dahil olmasıyla birlikte bankalar, ülkemizin en önemli...

Kapat