AvivaSA Kolay Plan ile Geleceğinizi Nasıl Biriktirirsiniz?

AvivaSA bireysel emeklilik sistemi, ayda sadece 99 TL ‘den başlayan ödemelerle geleceğinizi biriktiriyor. AvivaSA’nın emekli olmak isteyenlere sunduğu Kolay Plan ile emeklilik planlarınızı daha fazla ertelemeden hayallerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atabilirsiniz.

“Şimdi emekliliğin bir kolayı var” sloganıyla hazırlanan AvivaSA Kolay Plan, adından da anlaşılacağı gibi makul ödemeler yaparak Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girişinzi sağlayan bir emeklilik planı… Emekli olduktan sonra da düzenli gelirinizi korumak istiyorsanız Kolay Plan’ın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

AvivaSA Kolay Plan Avantajları

Katkı payınızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Bütçenize paralel olarak yüksek katkı payı belirleyebileceğiniz gibi asgari katkı payının altında olmayacak şekilde daha düşük miktarlarla da başlayabilirsiniz.

Başlarken belirlediğiniz katkı payınızı istediğiniz zaman değiştirebilir, bütçenizdeki gelişmelere göre artırıp azaltabilirsiniz.

Fon dağılımlarında yılda 6 kez değişiklik yapabilirsiniz.

Başka bir BES planına kolayca geçebilirsiniz. Kolay Plan’da yılda 4 kez plan değişikliği yapma hakkınız vardır.

Kolay Plan’ın Özellikleri

Asgari Katkı Payı: Aylık asgari katkı payı 99 TL’dir.

Ödeme Dönemi ve Ödeme Araçları: Katkı payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olmak üzere istediğiniz gibi ödeyebilirsiniz. Düzenli bir ödeme için banka şubelerinden otomatik ödeme talimatı verebilir ya da kredi kartınız ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş Aidatı: Kolay Plan’da giriş aidatınızın 120 TL’lik kısmı bir yıl için taksitlendirilirken geri kalan kısmı ise ertelenir. Giriş aidatının ödeme şekli ve sıklığı, katkı payının ödeme sıklığı ve şekliyle aynıdır.

Yönetim Gider Kesintisi: Yönetim gideri kesintisi, aylık katkı payı tutarınızın %8’i kadar uygulanır.

Ek katkı payı ödemelerinizde ise katkı payınızın 345 TL’ye kadar olan kısmı için %8, 345 TL ve üzeri kadar olan kısmı için %2 olarak uygulanır.

Kolay Plan’a Nasıl Başlanır

Kolay Plan’a başvuruda bulunmak için size en yakın AvivaSA Satış Ofisi’ni ziyaret edebilir, başlangıç formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca AvivaSA’nın internet sitesine girerek online kayıt da yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti Bankası Harcadıkça Biriktiren Gelecek Hesabı

Garanti Bankası'nın Gelecek Hesabı ile, bugünden ufak tutarlarla birikime başlayabilir, para harcadığınız zamanlarda bile birikim yaparak yarınlarınıza yatırım yapabilirsiniz. Belirlediğiniz...

Kapat