Ziraat Bankası Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Çekimi 12 Ay Vadeli

Ziraat Bankası kredi kartlarıyla taksitli nakit avans çekmek mümkün. Ziraat taksitli nakit avans çekenler 12 ay vade fırsatından yararlanıyor. Ziraat Bankası kredi kartı kullanılarak 12 aya varan vade seçenekleri ile taksitli nakit avans çekilebiliyor. 5 aya kadar olan vergilerde faiz uygulanmıyor, ancak nakit çekim işlem ücreti alınıyor. Ziraat Bankası taksitli avans ile nakit ihtiyaçlarını anında karşılamak mümkün oluyor.

Ziraat Bankası kredi kartı sahipleri taksitli nakit avans işlemlerini ATM’lerden, bankanın internet şubesinden, Ziraat’in görüntülü işlem merkezlerinden, 444 00 00 numaralı müşteri iletişim merkezinden ve tüm Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirebiliyorlar.

Nakit avans işlemlerinde 6 aylık vadeden 8 aya kadar vadede aylık % 0,69 faiz oranı uygulanıyor. 9 ay vadeden 12 ay vadeye kadar yapılan nakit avans çekimlerinde ise uygulanan faiz oranı % 0,89 olarak gerçekleşiyor. 5 ay vadeye kadar faiz yok. Nakit avans çekimlerinde faizin yanı sıra çekim ücreti de uygulanıyor. Bu da çekilen tutarın % 5’i kadar bir tutara tekabül ediyor. Örneğin 1000 TL taksitli nakit avans çekenler 52,50 TL çekim ücreti ödüyorlar.

1000 TL taksitli nakit avans çekenler ve 12 ay vadeyi tercih edenler ayda 89,23 TL taksit ödemesi yapıyorlar. 10 ay vadede 1000 TL için ödenecek aylık taksit 105,97 TL oluyor. 6 taksitli olarak 1000 TL nakit avans kullananlar ayda 171,53 TL taksit ödüyorlar. Değişik vadeler için ne kadar taksit ödeneceği Ziraat Bankası’nın web sitesinde ayrıntılı olarak yer alıyor.

Taksitli nakit avans işlemiyle çekilebilecek en yüksek tutar kartın işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limiti ile sınırlı. Avans çekimi ATM’den yapılıyorsa ATM günlük para çekme limiti de nakit çekimi için bir başka sınır oluşturuyor. ATM’den günlük çekim limitine takılanlar ertesi gün yeniden nakit avans çekerek düşündükleri tutarı tamamlayabiliyor. Şubelerde ise ATM makinelerinde uygulanan günlük çekim limiti söz konusu olmuyor.

Ziraat kredi kartlarıyla yapılan nakit avans çekim işlemleri maxi puan kazandırmıyor. Nakit avans taksitleri o ayın kredi kartı ekstresinde harcamalar arasında görülebiliyor. Taksitli nakit avans çekebilmek için kredi kartının nakit çekim işlemlerine kapatılmamış olması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yapı Kredi’den Günde 6 TL’ye 5.000 TL Süper Kredi

Yapı Kredi'nin hem cebinizi, hem yüzünüzü güldüren kredi kampanyaları sonbaharda da devam ediyor. Çok özel kredi seçenekleriyle karşımıza çıkan Yapı...

Kapat