Yeni Volkswagen Golf 7 42.900 TL

Volkswagen Golf 7

Alman otomotiv devi Volkswagen’in ürettiği ve bugüne kadar dünyada toplam 29 milyondan fazla satılan Golf 7’nin Türkiye’de 12 Kasımdan itibaren satışa sunuldu. Önce 2012 Paris Motor Show’da, ardından İstanbul Autoshow Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Golf 7, Türkiye’de 42 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla otomobil tutkunlarının karşısına çıktı.

Tamamen yenilenen tasarımı, sürüş destek sistemleri ve konforun yanısıra düşük yakıt tüketimiyle de önceki nesillerinden ayrılan Yeni Golf 7, üçü benzinli, biri dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneği getiriyor. Bugüne kadar geliştirilen en iyi Golf olma özelliği taşıyan yedinci nesil Golf, malzeme, işçilik kalitesi, konfor ve teknolojisiyle sınıfının üzerinde konumlanıyor.

Yeni Golf ailesinin benzinli versiyonları 1,2 TSI 105 PS, 1,4 TSI 122 PS ve 1,4 TSI 140 PS, BlueMotion Technology ile sunuluyor. Ayrıca, yine 1,4 TSI 140 PS versiyonunda ACT adı verilen aktif silindir yönetimi sistemi mevcut. Aktif silindir yönetimi “ACT” teknolojisi, 140 PS’lik motorun 100 km’de sağladığı 4,8 litrelik yakıt tüketimi değeriyle, bir önceki nesilden yüzde 16 oranında daha tasarruflu. Yeni Golf’ün BlueMotion Technology ile donatılan dizel versiyonu ise 1,6 litrelik TDI motora sahip ve 105 PS güç üretiyor.

Golf 7’nin Özellikleri

Golf 7’nin daha önceden beklendiği gibi eskisinden daha büyük boyutlara sahip ve selefinden 100 kilogram daha hafif olduğunu görüyoruz.

4.255 metre uzunluğa kavuşan yeni Golf ile eski modelde en çok eleştirilen hususlardan biri olan arka koltuk diz mesafesi yaklaşık 4 santimetre daha iyileştirildi, aracın bagaj hacmi de 30 litre daha artırılarak 380 litreye ulaştı.

Volkswagen Golf 7

Volkswagen Grubu, daha önce Audi A3 ve Seat Leon’da daki şase, iskelet ve elektrik sistemlerinde yeni uygulamaları Golf 7’ye de uyarlayarak aracın ağırlığı 100 kilogram daha azaltıldı. Yeni Golf’teki ‘ağırlık operasyonu’ yanı sıra 0,27 cd’ye indirilen rüzgar sürtünme katsayısı ve motora bağlı iyileştirmeler ile birlikte yaklaşık yüzde 23 oranında daha az yakıt tüketiyor.

Golf 7, kasım ayının ikinci haftasında ilk olarak 85, 105, 122 ve 140 HP benzinli motor ile yollarda olacak. Dizel motor tutkunlarının merakla beklediği haberde ise 90 HP’lik baz modelin ardından 2013 yılının mart ayından itibaren 110, 150 ve 180 HP’lik modellere ulaşabilecek.

Daha çevreci hale getirilen Golf Bluemotion’da ise yapılan güncellemelerle birlikte çevreye yayılan zararlı karbon salımı kilometrede 99’dan 85 gram seviyelerine çekildi.

Golf 7 Teknolojileri

Şerit asistanı
Hız sınırlayıcısı ile bağlantılı olarak kullanılan trafik işareti tanıma
Stop & Go fonksiyon
Adaptif cruise control
Şehir içi acil fren sistemi
Uyku algılama
Elektronik park freni
Anahtarsız çalıştırma sistemi
360 derece gözetim sistemi ve fren müdahalesi ile birlikte dinamik park yardımı
Görsel ve sesli yaklaşma uyarısı, fren müdahalesi.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kâr Payı Nedir, Faizden Ne Farkı Vardır?

Son dönemde bankacılık sektöründe katılım bankalarının ağırlığı artıyor. Bilinen mevduat bankalarından farklı çalışan katılım bankalarının sunduğu hizmetler arasında özellikle kâr...

Kapat