Yapı Kredi – Akıllı Fon Yatırım Sepetleri

Yapı Kredi Akıllı Fon Yatırım Sepetleri

Yapı Kredi, birikimlerini yatırım fonlarına yatırım yaparak değerlendirmek isteyenler için kişiye özel paketler hazırladı. Yapı Kredi Akıllı Fon Sepetleri sayesinde özellikle kendisine uygun yatırım fonunu belirlemekte zorluk çeken müşterileri hedefliyor. Kişiye özel sepetler farklı farklı risk ve gelir beklentisine sahip küçük ve büyük yatırımcıların fon dağılımını artık Yapı Kredi fon uzmanları yapıyor.

Akıllı Fon Sepetleri Nasıl Çalışıyor

Yapı Kredi Akıllı Fon Sepetleri, 3 farklı risk düzepyine ve getiri potansiyeline sahip 3 fon sepetinden oluşan bir yatırım ürünü… Bunların her birisinde değişik oranlarda Yapı Kredi fonları yer alıyor.

Yapı Kredi fon uzmanlarının uyguladdığı Risk Profil Anketi sonuçlarına göre müşterinin risk-getiri beklentisi ölçülüyor. Sonuçta profilinize uygun Akıllı Fon Sepeti’nin hangisi olduğu ortaya çıkıyor ve size o sepeti seçmeniz öneriliyor.

3 Farklı Sepette Neler Var?

Sepet 1: Düşük risk tercihine sahip, yatırımlarını orta vadeli hazine bonosu veya tahvil – bono fonlarında değerlendiren, aktif yönetimle getiri hedefleyen yatırımcılar için uygundur.

Sepet 2: Orta ve uzun vadeli tahvil / bonolara veya tahvil-bono fonlarına yatırım yapan, uygun piyasa koşullarında hisse senedi piyasalarındaki getirilerden de faydalanmak isteyen, orta ve uzun vadede alternatif yatırım araçlarının üzerinde bir getiri hedefleyen yatırımcılar için uygundur.

Sepet 3: Hisse senedi piyasasındaki getiri fırsatlarından faydalanmak isteyen, risk almaktan kaçınmayan ve uzun vadede yüksek getiri hedefleyen yatırımcılar için uygundur.

Güncelleme Gerekirse…

Yatırım yaptığınız sepette Yapı Kredi Portföy tarafından piyasa şartlarına ve sepet özelliklerine göre dağılım güncellemesi yapmak gerekebilir. Böyle bir gerekliliğin ortaya çıktığı şubeniz aracılığıyla size bildiriliyor ve uygun görmeniz durumunda ilgili güncelleme, talimatınızla sizin sepetinize de uygulanıyor.

Akıllı Fon Sepetleri’nin performansı, her bir sepetin fon dağılımı güncellemelerinin Yapı Kredi Portföy tarafından önerilen günde yapıldığı varsayılarak hesaplanıyor. Dağılım güncellemelerinin önerilen günde yapılamaması durumunda ilgili sepetin performansı ilan edilecek Sepet performansından farklı olabilir.

Akıllı Fon Sepetleri’nin Avantajları

Farklı risk ve getiri beklentilerine paralel olarak uygun sepete yatırım yapılabilmesi,

Değişen piyasa koşullarına göre aktif fon yönetimi ile fon dağılım güncelleme imkanı ve bu sayede artan getiri potansiyeli,

Birden fazla yatırım fonuna yatırım yaparak portföy çeşitlendirirken aynı zamanda riskin de dağıtılması.

Alım-Satım Düzenlemesi Koşulları

Minimum yatırım tutarı 10.000 TL olarak belirlendi.

Yapı Kredi Şubeleri aracılığıyla 09:00 – 13:30 saatleri arasında alım emri veriliyor.

Alım ve bozum emirlerinde her yatırım fonu kendi valöründe gerçekleşiyor.

Yatırım Fonları bozulmadan Akıllı Fon Sepeti’nden çıkılmak istenirse, sepet kapsamındaki tüm fonlar yatırımcının serbest fon portföyüne aktarılıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Denizbank Kamu Kredisi – 0,77 Faiz 77 Ay Vade ile Maaşın 17 Katı Kredi

Denizbank kamu personeline özel kredi kampanyasıyla Kasım ayı boyunca büyük bir kredi fırsatı sunuyor. Kamu çalışanları için özel olarak dizayn...

Kapat