TOKİ’den 64 bin Liraya Konut, 15 bine İşyeri

Gayrımenkul sektöründe hatırı sayılır bir canlanmanın gözlendiği bugünlerde cazip kampanyalar birbirini izlemeye başladı. Bu trende son olarak kısaca TOKİ olarak bilinen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı da katıldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Samsun gibi büyükşehirlerin de aralarında olduğu 40 ilde 133 işyeri ve 25 konut TOKİ tarafından satışa çıkardı. İşyerleri 15 bin liradan; konutlar da 64 bin liradan başlayan fiyatlarla açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak. Kampanya kapsamında yüzde 15 peşinat, 120 ay vade uygulaması yapılacağı bildirildi.

TOKİ’den yapılan açıklama göre, bu taşınmazlar arasında Ankara’nın turizm merkezi Beypazarı’nda işyerleri de bulunuyor. 42 metrekare büyüklüğündeki işyerlerinin fiyatları 18 bin lira ile 21 bin lira arasında değişiyor. Ankara protokol yolunda bulunan 153 metrekare büyüklüğündeki işyeri de 145 bin liradan teklife açılacak.

İdare’nin satışa çıkardığı taşınmazlar arasında İzmir Torbalı’da bulunan 132 metrekare büyüklüğündeki işyeri 62 bin lira, Diyarbakır Merkez Üçkuyular’daki 48 metrekare büyüklüğündeki işyeri de 15 bin lira muhammen bedelle alıcıya sunulacak.

Ankara Polatlı 1. etapta 120 metrekare büyüklüğünde 3+1 konut 87 bin liradan, Polatlı 2. etaptaki konutlar 121 liradan, Sincan Yenikent’teki 135 metrekare büyüklüğündeki 3+1 konut da 85 bin liradan teklife açılacak.

Satışlar hangi şehirlerde…

Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Sakarya, Balıkesir, Karaman, Tokat, Samsun, Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Yozgat, Burdur, Kırşehir, Niğde, Trabzon, Zonguldak, Ağrı, Çorum, Edirne, Aydın, Eskişehir, Kocaeli, Mersin, Ordu, Yalova, Giresun, Isparta, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mardin, Nevşehir, Sivas, Şırnak ve Van illerinde bulunuyor.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri, Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek, başvurular ve teminatlar bu bankaların yetkilendirilmiş şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma gününde müzayedenin yapılacağı salonlarda kurulacak stantlarda başvuru kabul edilecek.

Yarın saat 14.00’te yapılacak iş yeri ve konut satış müzayedesi Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde ve TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasında canlı bağlantı yoluyla gerçekleştirilecek. Adana Seyhan’daki Mavi Sürmeli Otel’den de sesli bağlantı yapılarak teklifler alınabilecek.

Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi TOKİ’nin web sitesinden alabilirsiniz. Ayrıca Eskidji firmasının internet sitesinde de satışla ilgili ayrıntılı bilgiler bulunabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ali Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi
Ali Ağaoğlu Maslak 1453’te Yüzde 5 İndirim Fırsatı

2012 yılının en çok konuşulan, en çok tartışılan konut projesi hiç kuşkusuz Ali Ağaoğlu imzalı Maslak 1453 projesi oldu. Sinan...

Kapat