TEB Pratik İnternet Şubesinde Hangi İşlemler Yapılıyor

TEB Pratik İnternet Şubesi - Selahattin Çakaler

Selahattin Çakaler karakteri, “seni gidi teb.com.tr, herşeye var bir çare, elimde tek bir fare, havaleyi yaptım tık tık, faturayı ödedim tık tık, dövizimi aldım tık tık, hesabıma baktım tık tık, EFT’mi yaptım tık tık” şarkısıyla TEB Pratik İnternet Şubesini öyle bir tanıttı ki, izleyen herkesin diline dolandı.

Peki, TEB Pratik İnternet Şubesi nasıl bir site, orada neler oluyor, hangi işlemler yapılıyor? Diğer internet şubelerinden farkı ne? Siteye daha önce bağlananlar zaten biliyor ama henüz giriş yapmayanlar için biraz tanımakta ve tanıtmakta fayda var.

TEB Pratik İnternet Şubesi, sade ekran görüntüsü, kolay ve anlaşılır yapısıyla temel bankacılık işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacak şekilde tasarlandı. En sık yapılan işlemler kısayol olarak ön yüzde yer alırken sayfanın en altında bulunan “Güvenlik Seviye Göstergesi” güvenlik seviyenizi anlık olarak hesaplayıp görüntülüyor. İhtiyaç olursa seviyenin yükseltilmesi için sizi uyarıyor.

TEB Pratik İnternet Şubesi Türkiye’de ilk kez kullanılan farklı görsel uygulamalarıyla da büyük kolaylık sağlıyor. Kredi kartlarınızı “Kredi Kartlarım” menüsü altında, isminiz ve kart numaralarınızla cüzdanınızda durduğu gibi görebiliyorsunuz.

Nasıl Kullanılıyor?

Pratik Internet Şubesi’ni kullanmak için Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yapmanız yeterli… Hizmete açıldığı ilk andan itibaren bütün internet bankacılığı kullanıcılarını internet şubesine ilk girişlerinde Pratik İnternet Şubesi karşılıyor. Sonraki girişlerinizde en son kullandığınız internet şubesi otomatik olarak açılıyor.

İnternet Şubesininin bir de akıllı butonları var. Bunların özelliği, içerisinde bulunduğunuz dönemin ihtiyaçlarına göre kendini güncelleyerek, size zamandan tasarruf sağlaması… Örneğin Temmuz ayı geldiği zaman akıllı butonlardan biri “MTV Ödemesi” oluyor. Diğer önemli tarihlerde o dönemin özelliğini yansıtan butonlara dönüşüyor.

TEB Pratik İnternet Şubesi’nin rengini kendi zevkinize göre değiştermi imkanınız var. Sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” menüsünden “Renk Değiştir”‘ fonksiyonunu tıklayarak TEB Pratik İnternet Şubesi’nin rengini değiştirebilirsiniz.

Şubeyi kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü olması gerekiyor. Eğer bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü değil ise sitede bulunan Adobe linkine tıklayarak bilgisayarınıza Adobe Flash Player’ı ücretsiz yükleyebilirsiniz.

TEB Pratik İnternet Şubesi’nde hangi işlemler yapılıyor?

Hesap Detay, Hesap Hareketleri, Varlıklarım Gözlem
Havale, EFT, Hızlı EFT, Hızlı Havale
Hızlı İşlem Yeni Giriş, Değişiklik, İptal
Kredi Kartı Bilgileri Gözlem
Kredi Kart Ödeme
Açık Provizyonlar
Hesap Ekstresi
Dönemiçi İşlemler, Sonraki Dönemler
Döviz Alış ve Satış
Arbitraj
Döviz Kurları
Fon Alış ve Satış
Fon Portföyüm
Fatura Ödeme
Kontör Yükleme
Pratik Kredi Başvurusu
Ek Kart Başvurusu
OGS Ödemesi
Güvenlik Ayarları
Ayarlar (Renk Değiştirme, Yazı Karakteri Boyutu Değiştirme, Benim İşlemim)

TEB İnternet Şubesi’ne girişte kullandığınız kullanıcı kodu, parola ve şifreniz TEB Pratik İnternet Şubesi için de geçerli… Farklı bir şifre oluşturmanıza gerek bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Skoru ve Kara Liste Nedir

Sürekli kredi başvurusunda bulunduğunuz halde her defasında red cevabı alıyorsanız kara listede olabilirsiniz. Kredi işlemleri sırasında sık sık duyduğumuz kara...

Kapat