TEB Paran Hazır Hesabı Nedir, Ne Kadar Çekilebilir

Nakit paraya ne zaman, nerede ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. Belki unutup gittiğimiz eski bir borcumuz hiç ummadığımız bir anda karşımıza çıkıverir. Belki bir geceyarısı bütün bankaların kapalı olduğu saatte hesabımızda hiç para yokken nakde ihtiyacımız olabilir.

Tüm bu olasılıkları gündeme alan TEB, “Cüzdanınızda sandığınızdan daha çok para var” sloganıyla “Paran Hazır” hesabını hayata geçirdi. Bu hesap sayesinde aniden gelişen her türlü nakit ihtiyacının kolayca karşılanması sağlanıyor.

TEB Paran Hazır Hesabının Özellikleri

TEB’in sunduğu Paran Hazır Hesabı, banka tarafından müşteriye özel olarak hazırlanan ve kısaca KMH olarak bilinen taksitli kredili mevduat hesabıdır.

Paran Hazır limiti, banka tarafından belirlenen limitler ve dönemler çerçevesinde Paran Hazır Hesabı’na tanımlanan limiti ifade ediyor. Bu limit, yalnızca müşterinin talebine bağlı olarak bir geri ödeme planı çerçevesinde kullanılabiliyor.

Paran Hazır limiti, tanımlandığı günden itibaren 90 (doksan) gün süresince geçerli oluyor.

Paran Hazır limitinden havale, virman, fatura ve düzenli ödeme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilmiyor. Ayrıca mağazalar veya süpermarket gibi yerlerdeki POS cihazları ve sanal POS aracılığıyla yapılan işlemlerde kullanılamıyor. POS cihazı ve sanal POS aracılığıyla yapılan işlemler banka kartınızla, bağlı Kredili Mevduat Hesabınız kullanılarak yapılıyor.

Paran Hazır limitinin tamamı tek seferde kullanılabileceği gibi limitin sadece bir kısmı da kullanılabiliyor.

Paran Hazır limiti için minimum kullanım tutarı 300 TL, maksimum kullandırım tutarı 5.000 TL… Bu tutarlar dönemsel olarak değişiklik gösterebildiği için TEB’in internet sitesinde yayınlanan son duruma her an bakabilirsiniz.

Vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak tanımlanan Paran Hazır limitinden kullanılacak kredi 12 ay vade ile taksitli olarak geri ödenebiliyor.

Geri ödemenin ilk taksit tarihi, kredi kullanımının ayın ilk 15 günü içinde olması durumunda aynı ayın son iş günü; kredi kullanmının ayın 16. günü ile son günü arasında olması durumunda ise bir sonraki ayın son iş günü oluyor.

Kredi taksit tutarlarının kredi kullanımı sırasında müşteriye bildirilen geri ödeme tablosuna uygun olarak, vadesiz mevduat hesabına yatırılmasının ardından; taksit tutarı TEB sistemi tarafından otomatik olarak tahsil ediliyor.

Paran Hazır Hesabı taksitinin zamanında ödenmemesi durumunda, taksit tutarı müşterinin Kaynak Hesabından otomatik olarak ödeniyor. Her kredi kullanımında, bir defaya mahsus olarak kredi tutarının içinden dosya ücreti tahsil ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
TEB Karttan Borç Transferi – Sadece %0.99 Faizle

TEB, müşterisi olduğu bankaya olan kredi kartı borcunu ödemekte zorlananlara sadece % 0.99 faizle borç transferi fırsatı sağlayarak borçlarını hemen...

Kapat