Taksitli Nakit Avans – 6 Ay 0 Faiz İş Bankası Maximum Kart’ta

İş Bankası’nın kredi kartı Maximum Kart ile nakit avans çekenler faiz ödemeden nakit kullanma şansı yakalıyor. Maximum Kart’ta değişik vadelerde nakit avans çekme fırsatı sunuluyor. 6 taksitte geri ödemek üzere vadeli nakit avans çekenler 0 faiz fırsatından yararlanıyor. Maximum Card ile 12 taksitle nakit avans çekenler ise indirimli faiz oranı olan %1,59 ile para alabiliyorlar. İş Bankası Bankamatiklerinden, İnternet Şubesinden, 0850 724 0 724 Telefon Şubesinden ve İş Bankası şubelerinden nakit avans işlemi yapılabiliyor.

Kampanya kapsamında Maximum Kart kullanılarak çekilen 5 ya da 6 taksit nakit avans çekimlerinde 4.000 TL’ye kadar sadece % 6 ücret uygulanıyor, komisyon ve faiz alınmıyor. Bu durumda 6 taksitle 1.000 TL nakit avans çekenler 72 TL ücret ödüyorlar, aylık geri ödemeleri gereken taksit ise 166,67 TL oluyor. Faizsiz ve komisyonsuz olarak gerçekleştirilen işlemde 6 ay sonunda 1.072 TL geri ödenmiş oluyor. İş Bankası Maximum Kart ile 12 ay vadeli 1.000 TL nakit çeken biri ise % 1,59 faiz oranı ve 31,5 TL komisyon bedeliyle işlem gerçekleştiriyor. 12 ay vadede ayrıca bir ücret alınmıyor. 12 ay vadeli 1000 TL nakit avansın aylık taksit tutarı 94,03 TL olarak gerçekleşiyor. 12 ay sonunda toplam herşey dahil 1.159,86 TL ödenmiş oluyor.

30 Kasım tarihine kadar geçerli olan kampanyada 4.000 TL’ye kadar 0 faiz uygulaması 5 ve 6 taksit için geçerli. En az 50 TL nakit avans çekmek mümkün. Birden fazla nakit avans işlemiyle limite kadar avans çekmek mümkün oluyor. Örneğin 2.400 TL ve 1.600 TL olarak iki ayrı işlemle çekilen nakit avans tutarları kampanya kapsamında değerlendiriliyor. Sıfır faiz uygulamasında nakit avans üst limiti ise kredi kartı nakit çekme limitlerini aşmamak üzere en fazla 4.000 TL oluyor. Yani müşterinin 4.000 TL’den az kullanılabilir nakit avans kart limiti varsa bu limite kadar nakit avans çekebiliyor. 4.000 TL’den fazla nakit çekim limiti olanlar sıfır faiz fırsatından yararlanmak isterlerse 4.000 TL’ye kadar nakit tutarını 5 ya da 6 taksitle çekmeliler. Tutarın aşılması durumunda son kullanım için taksitli nakit avanslar için geçerli olan normal faiz oranları uygulanıyor. % 6 tutarında uygulanan ücret işlem anında kredi kartına yansıtılıyor. 4.000 TL’lik üst limit müşteri bazında uygulanıyor. Müşterinin birden fazla kredi kartı varsa tüm kartların toplam nakit çekim tutarları hesaplanıyor.

12 ay taksitli nakit avans çekimlerinde kredi kartı nakit avans çekim limitine kadar işlem yapılabiliyor. 12 ay vadenin dışında nakit avans çekimlerinde genel nakit çekim faiz oranları uygulanıyor. 12 ay vadede % 1,59 faiz oranı sözkonusu oluyor. % 3,15 oranındaki tek seferlik komisyon işlem anında kredi kartına yansıtılıyor.

Ziraat Bankası’nın Maximum Kartları kampanyaya dahil değil. Taksitli nakit avans çekiminin yapılması için kartın nakit çekimlerine kapalı olmaması gerekiyor. Çekilen tutarın erken ödenmesi durumunda işlem anında uygulanan ücret ve komisyonun iadesi mümkün olmuyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kuveyt Turk Altına Altın Katılma Hesabı Nasıl İşliyor?

Altın bankacılığında ilkleri gerçekleştiren Kuveyt Turk, yenilikçi ürünü Altına Altın Katılma Hesabı ile altından kar payı alarak faizsiz getiri sağlayabilirsiniz....

Kapat