Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı ile Nakit Çekim, Otomatik Ödeme ve Alışveriş

Vadesiz bir mevduat hesabınız var ve buna bağlı bir banka kartı kullanıyorsunuz. Bu durumda banka kartınızla ödeme yapmak ya da hesaptan para çekmek için hesapta para olması gerekir diyorsanız bir kez daha düşünün. Şimdi Şekerbank vadesiz hesabınızda para olmasa bile nakit çekme ve ödeme yapma imkanı sunuyor. Şekerbank’ın Kredili Mevduat Hesabı ile nakit ihtiyacını karşılamak ve ödeme yapmak mümkün. Kredili Mevduat Hesabı sahipleri vadesiz hesaplarına tanımlanan kredi limiti sayesinde hesaplarında para yokken bile nakit çekebiliyor ve ödeme yapabiliyor.

Kredi tanımlanmış özel bir vadesiz mevduat hesabı olan Kredili Mevduat Hesabı ile vadesiz mevduat hesapla yapılan havale ve eft gibi işlemlerinin yanında hesapta para olmasa bile banka kartıyla ATM’lerden para çekmek ve alışveriş yapmak mümkün oluyor. Ayrıca yine hesapta para yokken fatura ve kira gibi tüm otomatik ödeme talimatı verilmiş ödemeler zamanında yapılıyor.

Kredili Mevduat Hesabını kullananlar sadece hesap eksi bakiyede olduğu günler için, yani paranın kullanıldığı ve ödeme yapılmadığı günler için faiz ödüyor. Örneğin hesapta para yokken alışveriş yapan bir Kredili Mevduat Hesabı sahibi 10 gün sonra borcunun ödemesini yaparsa sadece aradaki günler için faiz ödüyor. Kredinin faiz oranı eksi bakiye verilen günler için eksi bakiye üzerinden hesaplanıyor. Kredili Mevduat Hesabı ile kredi kullananlar kredi için ayrıca bi başvuru yapmıyorlar. İhtiyaç kredisi kullanımında alınan dosya masrafı, sigorta ücreti, kredi tahsis ücreti gibi ücretler söz konusu olmuyor. Bu nedenle Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı özellikle kısa süreli nakit ihtiyacı duyanlar için hızlı, pratik ve hesaplı bir çözüm oluşturuyor.

Kredili Mevduat Hesabı ile ödeme yapılmış ve nakit kullanılmış ise hesaba para yatırıldığı anda söz konusu tutar otomatik olarak kredi ödemesi olarak tahsil ediliyor. Kredi limiti ise değişmiyor. Bu sayede kredi geri ödemesi için ayrıca uğraşmaya ve gereksiz faiz ödemeye son verilmiş oluyor. Kredi geri ödemesinin ardından kredi limiti tekrar kullanılabiliyor. Hesapla ilgili hareketler hesap kesim tarihinde posta ya da e-maille gönderilecek hesap ekstresinden takip edilebiliyor. Ada bir kez gerçekleşen hesap kesiminin ardından hesap limitinin % 5’i minimum ödeme tutarı olarak kabul ediliyor.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı başvurusu Şekerbank şubelerinden yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
TEB Masrafsız 2013 Yılbaşı Kredisi
2013 Masrafsız Yılbaşı Kredisi TEB 10000 TL

2013 Yılbaşı için geri sayımın başladığı bugünlerde bankalar da müşterilerine keyifli bir yılbaşı gecesi yaşatmak için kampanya hazırlığına başladılar. Yılbaşı...

Kapat