Kuveyt Turk Altına Altın Katılma Hesabı Nasıl İşliyor?

Altın bankacılığında ilkleri gerçekleştiren Kuveyt Turk, yenilikçi ürünü Altına Altın Katılma Hesabı ile altından kar payı alarak faizsiz getiri sağlayabilirsiniz.

Kuveyt Turk şubelerinde 10 gram altın ile açılabilen Altına Altın Katılma Hesabı, tasarruf ederken kazanç elde etme imkanı sağlıyor. Hesaba yatırılan her gram altın, reel sektörde değerlendirilerek, buradan elde edilen kar ise size yine altın olarak geri dönüyor. Altına faizsiz getiri sağlayan ilk ve tek hesap türü olarak öne çıkıyor.

Özellikleri

Minimum 10 gram ile hesap açılabiliyor.

Vade tarihinde tahakkuk eden kar, hesap sahibi ile kurum arasında %85 – %15 oranında paylaşılıyor.

3 ay,6 ay ve 1 yıl vade seçenekleri ile hesap açılabiliyor.

Hesaptan vade ortasında bakiye 10 gramın altına inmeyecek şekilde altın satma imkanınız var. Bu durumda esabın vadesi bozulmadığı gibi kalan bakiye üzerinden kar payı alıyorsunuz.

kuveyt-turk-subeAvantajları

Hem altın yatırımı yapma hem de bundan kar payı sağlama imkanı veriyor.

Güvenli alım-satım yapabiliyorsunuz. Altınları taşıma, saklama gibi sıkıntılar sözkonusu olmuyor.

Altın alım-satım işlemlerinde işçilik maliyeti ödemiyorsunuz.

Külçe külçe altın biriktirmeden sadece 10 gramla bile kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Kuveyt Turk’ün internet şubemizden alım-satım fiyatlarını anında takip ederek işlem yapabiliyorsunuz.

Altına Altın Katılma Hesapları ile ilgili işlemlerinizi Kuveyt Türk Şubelerinin yanısıra bankanın internet şubesi, İşlematik, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarıyla gerçekleştiribilirsiniz.

Altın Havale

Kuveyt Türk, altın bankacılığında yepyeni bir dönem başlattı. Artık hesabınızdaki altınları gram veya külçe olarak altın havalesi yapabiliyorsunuz. Havale yaptığınız kişi de altın havalesini aynı gün içinde şubelerden gram ve külçe olarak teslim alabiliyor. Bu sayede altınlarınız masrafsız şekilde ve güvenlik sorunu olmadan kolayca ve rahatça istediğiniz kişiye ve yere ulaştırıyorsunuz.

artık hesabınızdan altın havalesi yapabilirsiniz. Hesabınızdaki altınları gram veya külçe olarak havale yapabilir, havale ettiğiniz kişi de altın havalesini aynı gün içinde gram veya külçe olarak şubelerden teslim alabilir. Bu sayede altınlarınızı masrafsız bir şekilde, güvenlik sorunu olmadan kolayca ve rahatça istediğiniz yere ulaştırabilirsiniz.

Avantajları

Kuveyt Turk altın havalesinin n büyük avantajı masrafsız olması…

Güvenlik sorunu olmadan, risksiz şekilde altınlar bir noktadan diğerine transfer edilebiliyor. Havalenin gerçekleşmesi esnasında alınma, taşıma riski yok.

Bankada saklama masrafı alınmadığından, altın fiyatları düştüğünde fazladan altın alımı yapılıp bankada saklanabiliyor.

İşleri gereği altın transferi yapan kuyumculara ve imalatçılara (Örneğin, İstanbul’dan Anadolu’daki imalatçılara işlenmemiş külçe altın göndermek isteyenlere) büyük kolaylık sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İş Bankası Kasım Ayı İhtiyaç Kredisi Kampanyası Uzun Vadelerle Geldi

İş Bankası Kasım Ayı İhtiyaç Kredisi kampanyası start aldı. 30 Kasım tarihine kadar başvuru yapılabilecek kredi kampanyasında 30.000 TL'ye kadar...

Kapat