Kredi ve Kart Borcu Transferi ve Borç Kapatma Kredileri

Bankalardaki kredi ve kredi kartı borçları ödenememesi durumunda sorun oluşturabilir. Gelir durumumuz beklediğimiz gibi gitmemiş, ani ve zorunlu masraflarla bütçe dengelerimiz sarsılmış olabilir. Bu gibi durumlarda kredi ve kredi kartı borçları ödenemezse yüksek faizler, gecikme faizleri ve diğer masraflar karşımıza çıkabilir. Vadesi gelmiş ve birikmiş borçlar hayatımızı altüst ettiğinde karşımıza çıkan çözümlerden biri de borç transferi. Hemen ödenmesi gereken kredi ve kart borçları bu yolla bir başka bankaya aktarıldığında taksitlendirilme olanağına kavuşuyor. Borcun transfer edildiği banka çoğu zaman daha düşük faiz oranları ve masraf tutarları uyguluyor. Bir başka bankanın müşterisini kapma yarışındaki bankalar genellikle bu tip müşterilere kendi borçlularından daha cazip imkanlar sağlayabiliyorlar.

Borç transfer işlemi yapmak için başka bir bankayı ziyaret etmek yeterli. Genellikle icra takibine uğramamış borçlar için transfer işlemi yapılabiliyor. Bunun yanında ödemeleri çok düzensiz ve fazlasıyla gecikmiş olanların kredi borcu transfer işlemi yapmaları diğerlerine göre daha zor. Yeni banka diğer bankadaki borçları yeniden yapılandırarak taksitlere bölüyor. Böylece birikmiş banka borçlarının taksitle ödenmesi gibi bir imkan doğuyor. Borcun yeniden yapılandırılması sürecinde yeni bankanın uyguladığı faiz ve masraf oranları daha düşük olabiliyor. Bazı durumlarda özellikle konut kredilerinde kredi borç transferi yapmak yeni faiz oranları nedeniyle daha karlı hale gelebiliyor. Daha önceki piyasa koşullarında daha yüksek oranlarla borçlananlar da transfer işlemiyle daha düşük maliyet olanaklarına kavuşabiliyorlar.

Kredi kartı borcu, ihtiyaç kredisi borcu, mortgage ve konut kredisi borcu, otomobil kredisi borcu… Akla gelen tüm banka borçları başka bankaya aktarılabiliyor. bu tür işlemlere bankalar arası borç transferi adı verildiği gibi bu işlemler borç kapatma kredisi olarak da biliniyor. Kredi borç transferi gerçekleştiğinde borçlanılan yeni banka diğer bankadaki borcu havale göndererek kapatıyor. Böylece önceki banka ile borç ilişkisi sona eriyor. Bu aşamadan sonra kredi ve kart borcu konusunda yeni muhatap borcun transfer edildiği banka oluyor. Değişik bankalardaki borçları bir çatı altına toplayıp ne ödeyeceğini bilmek isteyenler için de borç transfer işlemi iyi bir fırsat sunuyor.

Kredi kartı borcu transferlerinde genellikle borcun transfer edildiği kredi kartının limitleri dahilinde işlem yapılabiliyor. Bu kartın kredi limitlerini aşmayacak tutarlarda kredi kartı borç transferi gerçekleşebiliyor. Borç transferi yapılan karttaki borç taksitlere bölünerek uzun vadeye yayılabiliyor.

5 Responses to Kredi ve Kart Borcu Transferi ve Borç Kapatma Kredileri

 1. murat özdal dedi ki:

  kredi kartı borçlarını ve tüketici kredilerini kapatıp tek kalemde toplamak istiyorum.

 2. izzet yüksel dedi ki:

  18.000 lira civarında 2 bankaya kredi borcu ve 7.000 lira civarındada kredi kartlarınaolmak üzere 25.000 tl toplam borcum var.2515 lira maaş almaktayım 450 tl kira vermekteyim.halen devlet dairesinde çalışmaktayım.1.5 yıl önce hükümetin politikası gereğince maaşımızda 1/4 oranında az maaş almaktayım.2000 lira civarında ödemelerim olmasından dolayı ödeme zorluğu yaşamaktayım.borç transferi yaparak 48 ay vadeyle 25.000 tl kredi almak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

 3. hasan kaya dedi ki:

  ne olur yardımcı 15000 tl ye borcum var yardımcı olurmsunuz 1000 tl maaş alıyorum ailemle ayrılmak üzereyim yardımcı olun allahını seven bankadan kredide olabilir

 4. kenan dedi ki:

  Toplam 19500 tl iki bankaya kredi borcum ve 3000 tl civarında toplam kredi kartı borcum var. evlendiğimden dolayı baya bir sıkıştım ve ödeme güçlüğü çekiyorum. 1500 tl maaş almaktayım ve bulunduğum iş yerinde yedi buçuk yıldır çalışıyorum. toplam 23000 tl ihtiyacım var ve bu borç tek olursa çok rahat taksitlerini öderim. bir kere düşmeye gör işte allah belasını versin. lütfen yardımcı olun hangi bankadan böyle bir kredi alabilirim?

 5. mesut dedi ki:

  Borçlarımı tek bankada toplamak istiyorum bana yardımcı olacak biri varmı

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti Bankası’ndan 0.89 Faizli Kredi Başvurusu Sadece Nüfus Cüzdanıyla Yapılıyor

Garanti Bankası'nın kredileri inişe geçti. Yeni kredi kampanyasında da indirimli faiz oranları ve dosya masrafı tutarları uygulanmaya devam ediyor. İndirimli...

Kapat