İş Bankası Parakod Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

İş Bankası yeni başlattığı Parakod uygulamasıyla kart taşıma derdi olmadan alışveriş yapmanın keyfini yaşatıyor. Parakod ile kartlar cebe giriyor. İşCep uygulamasının içerisinde yer alan Parakod uygulamasının keşfini çıkartmak için kullanmak istediğiniz kredi kartı, Bankamatik kartı ya da MaxiPara kartlarınızı seçerek kullanıma açmanız yeterli…

Düşünün, plajda güneşleniyorsunuz. Bir yandan tablet bilgisayarınızla internette gezerken uzun zamandar almak istediğiniz bir ayakkabıyı görüyor, hemen almak istiyorsunuz. Çantanızı açıyor, cep telefonunuzu çıkarıyorsunuz. Telefonunuzu elinizdeki iPad’in ekranına tutuyor, seçtiğiniz ürünün ödemesini hemen o anda gerçekleştiriyorsunuz.

Bunu nasıl başarabilirsiniz? Plajda veya aklınıza gelebilecek her yerde kredi kartı taşımak yerine Parakod kullanıyorsanız işiniz kolay demektir. Telefonunuzda yüklü İşCep özelliği sayesinde kart numarası, şifre, parola, mail adresi gibi bilgileri girmeden o ürünün ödemesini kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik kullanmak istediğiniz kredi kartının kart numarasını, kart puanını ve limitini Parakod teknolojisi üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

Parakod, yanınızda kredi kartı olmasa da kolaylıkla alışveriş yapabileceğiniz yepyeni bir teknoloji… İnternetten satın almak istediğiniz ürünü seçtikten sonra Parakod ile ödeme seçeneğini tıkladığınızda bilgisayarınızın ekranında bir QR kod beliriyor. Telefonunuzun kodu ekrandaki QR kodu okuyor ve ödemeniz böylece Parakod üzerinden gerçekleşmiş oluyor.

İş Bankası’nın “teknolojik devrim” adını verdiği Parakod uygulamasını ayrıca mağazalarda da kullanmanız mümkün… Mağaza alışverişleriniz sırasında POS cihazı üzerinde beliren QR kodu okutarak da kullanmanın tadını çıkarabiliyorsunuz. Bu durumda da kredi kartınızın yanınızda olmasına gerek yok, olay POS cihazıyla cep telefonunuz arasında kurulan iletişim sayesinde gerçeleşiyor.

POS cihazlarında Parakod’la ödeme

Alışverişinizi yapıp kasaya geldiğinizde, kasiyere Parakod’la ödemek istediğinizi iletin.

İşCep’i açıp sonrasında Parakod’a tıklayın, müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yapın.

Parakod uygulamasından ödeme işleminde kullanmak istediğiniz kartı seçin. Telefonun kamerası ile POS cihazında gösterilecek olan QR kodu okutun.

5-Telefonda ödeme işlemini onaylayın, ardından POS cihazına kartınızın şifresini girin ve ödeme işleminizi tamamlayın.

Online alışveriş mağazalarında Parakod’la ödeme

Anlaşmalı online alışveriş mağazalarında ödeme aşamasına geldiğinizde “İşCep Parakod” ödeme seçeneğini seçin.

İşCep’i açıp sonrasında Parakod’a tıklayın, müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yapın.

Parakod uygulamasından ödeme işleminde kullanmak istediğiniz kartı seçin. Telefonun kamerası ile alışveriş sayfasında gösterilecek olan QR kodu okutun.

Telefonda ödeme işlemini onaylayın ve online alışveriş sayfasındaki yönlendirmeleri takip ederek ödeme işleminizi tamamlayın.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İş Bankası Vadeli Altın Mevduat Hesabı ile Faiz Kazancı

İş Bankası vadesiz altın mevduat hesabından sonra şimdi de faiz getirisi elde etmeyi sağlayan vadeli altın mevduat hesabı açma imkanı...

Kapat