İş Bankası Eğitim Kredisi Şartları ve İstenen Belgeler

Eğitim kredisi almak günümüzün olmazsa olmazlardan kabul ediliyor. Kaliteli eğitim veren üniversite veya özel liselerin ücretleri epeyce yüksek ama çocuğumuzun geleceği sözkonusu olunca akan sular duruyor adeta… “Babam beni özel okullarda mı okuttu?” diyerek kestirip atamıyoruz. Çünkü okulu bitirdikten sonra iş bulmak için kaliteli eğitim almış, yabancı dili iyi kullanan adaylara öncelik verildiğini hepimiz biliyoruz. Eskiden böyle değildi ama aileler yeni dünya düzeninin koşullarını dikkate almak zorunda… Kısacası ebeveyn olarak gözümüz gibi büyüttüğümüz çocuklarımıza karşı sorumluluğu bilmek gerekiyor.

Günümüzde gelinen noktayı dikkate alan bankaların çoğunun müşterilerine sunduğu bireysel kredi fırsatları arasında eğitim kredisi de yer alıyor. Bazı bankalarda buna öğrenim kredisi dense de sonuçta en yaygın kullanımı bu şekilde…

Ülkemizin en köklü bankalarından Türkiye İş Bankası da çocuğunu okutmakta olan ailelere destek vermek için cazip koşullarla eğitim kredisi sunuyor. Bankanın sunduğu eğitim kredisi, çocuğunuzun eğitim masraflarının tamamını karşılayacak şekilde geliştirilmiş. Eğitimi devam eden öğrencilerin özel okul, üniversite, dersane gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanılabiliyor.

Türkiye İş Bankası’ndan eğitim kredisi almak için öğrenci kayıt belgesiyle okul ücretini gösterir belge gerekiyor. Bunların dışında herhangi bir belgeye gerek yok. Bu belgeler karşılığında alacağınız kredi tutarını sözkonusu okulun hesabına aktarabilirsiniz. İsterseniz fatura karşılığı krediyi nakten de alabilirsiniz.

Banka bu krediyi 12, 24, 36, 48 veya 60 ay vade ile sunuyor. Faiz oranları ise 12 ay için yüzde 1,30; 24 ay için yüzde 1,30; 36 ay için yüzde 1,30; 48 ay için yüzde 1,35 ve 60 ay için yüzde 1,40 şeklinde düzenleniyor. Bu arada 37 ile 60 ay arasındaki taksit seçeneklerinin ücretli çalışanlar ile emekliler için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Fiat Dizeller Benzinli Fiyatına – 2 Yıl Vadeli 0 Faizli 20000 TL Kredi ile

Fiat'ın Sonbahar Kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Televizyon reklamlarıyla desteklenen Fiat kampanyası 2 yıl vadeli, sıfır faizli, 20.000 Lira kredi...

Kapat